Aktualności

Nietrzeźwy, cofnięte uprawnienia, pojazd niedopuszczony do ruchu, ucieczka – drogowa kumulacja 35-latka zakończona przez policjantów

Data publikacji 16.05.2019

Żagańscy policjanci zauważyli osobowego seat, którego kierowca nie zastosował się do znaku STOP. Mężczyzna po chwili zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Nie na długo, gdyż swoją niebezpieczną jazdę zakończył w rowie. Policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę, który był nietrzeźwy, miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd, którym kierował był niedopuszczony do ruchu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W środę (15 maja) policjanci ruchu drogowego żagańskiej jednostki zauważyli w Iłowej osobowego seata, którego kierujący, przejeżdżając przez tory kolejowe nie zastosował się do znaku B-20 „STOP”. Podjęli kontrolę drogową, jednak kierujący ignorował wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem. Prowadzący seata jechał bardzo niebezpiecznie, widać było, jak kilkukrotnie tracił panowanie nad pojazdem, cudem uniknął zderzenia z drzewem. W pewnym momencie skręcił w kierunku kompleksu leśnego, gdzie napotkał nieoczekiwaną przeszkodę, a mianowicie tory kolejowe na których nie było przejazdu. Zdezorientowany, swoją szybką i brawurową jazdę zakończył w rowie. Policjanci natychmiast wysiedli z radiowozu i podbiegli do seata, gdzie znajdowało się trzech mężczyzn. Jednak dzięki czujności i spostrzegawczości policjanci doskonale wiedzieli, która z osób kierowała pojazdem. Policjanci bardzo szybko ustalili, dlaczego 35-letni kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pierwsze znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Po drugie miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami już od 2015 roku. Ponadto tablice rejestracyjne znajdujące się na seacie pochodziły z innego pojazdu, a przedmiotowy samochód faktycznie nie był dopuszczony do ruchu.

35-latek swoją jazdą stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, ale dzięki zaangażowaniu, czujności i właściwej reakcji żagańskich policjantów ruchu drogowego nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

  • Samochód, który wpadł do rowu.
  • Samochód, który wpadł do rowu.
  • Mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów.