Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym na granicy polsko-niemieckiej - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Słubice

Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym na granicy polsko-niemieckiej

Data publikacji 06.06.2019

Policja informuje, że w najbliższy wtorek (11 czerwca) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na granicy polsko-niemieckiej. Spowodowane jest to dniami wolnymi u naszych zachodnich sąsiadów i w związku z tym ograniczeniem ruchu ciężarówek. Warto już teraz poszukać tras i przejść alternatywnych.

W niedzielę i poniedziałek (9-10 czerwca) nasi zachodni sąsiedzi obchodzą święta – w tych dniach  nie będzie odbywał się ruch pojazdów ciężarowych. Ta sytuacja z całą pewnością spowoduje zwiększenie natężenia w ruchu drogowym we wtorek (11 czerwca). Utrudniony może być dojazd do Słubic od strony Zielonej Góry oraz Rzepina i Ośna Lubuskiego. Trudności w ruchu drogowym mogą wystąpić również w rejonie ul. I-go Maja oraz mostu granicznego przy Rondzie Solidarności w Słubicach.

Drogowe zatory mogą pojawić się również na lubuskim odcinku autostrady A2 w kierunku Niemiec. Większe natężenie pojazdów spodziewane jest już w poniedziałek (10 czerwca) od godzin wieczornych (ograniczenie ruchu ciężarówek za zachodnią granicą obowiązuje do godz. 22). Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i korzystanie także z tras alternatywnych i przejść alternatywnych – w Gubinku i Kostrzynie nad Odrą.

W miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym obecni będą policjanci.

 

asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach