VII konferencja dla dzieci i młodzieży „Wakacje bez zagrożeń” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

VII konferencja dla dzieci i młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”

Data publikacji 12.06.2019

„Jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się” - te słowa Winstona Churchilla stały się hasłem przewodnim tegorocznej odsłony konferencji młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”. Spotkanie adresowane było do młodych i miało na celu wskazać im, jak ciekawie i bezpiecznie spędzić czas letniego wypoczynku z dala od narkotyków, alkoholu i kłopotów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Wojewoda Lubuski.

Spotkanie rozpoczęło się w gorzowskim Amfiteatrze, który licznie zgromadził uczniów gorzowskich szkół średnich i podstawowych. Na scenie Amfiteatru wystąpili młodzi artyści, prezentując swoje możliwości wokalne i taneczne. Nie zabrakło oczywiście wystąpień specjalistów, którzy przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem różnych środków odurzających oraz mówili jak chronić się przed cyberzagrożeniami. Podczas konferencji odbywała się także nauka pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie wszyscy zaproszeni goście, a przede wszystkim młodzi ludzie, którym dedykowana była ta konferencja, przeszli na Plac Grunwaldzki, gdzie można było podziwiać sprzęt służb mundurowych i medycznych, w tym dynamiczny pokaz akcji ratowniczej połączony z ćwiczeniami praktycznymi. Policjanci z gorzowskiej jednostki jak co roku wyszli naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi organizując stoisko edukacyjno- informacyjne.

Każdy z uczestników konferencji mógł zaczerpnąć wiedzy dotyczącej aktywnego i bezpiecznego spędzenia czasu letniego wypoczynku. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci szczególny akcent położyli na rozsądne zachowania nad wodą. Oprócz cennych rad na temat bezpieczeństwa funkcjonariusze rozdawali także odblaski oraz przekazywali broszurki informujące jak uchronić się przed różnorakimi zagrożeniami. Nie zabrakło jak zwykle chętnych przymierzających alkogogle i policyjny sprzęt taktyczny oraz śmiałków, którzy sprawdzali jak działa policyjny symulator hamowania, dzięki któremu mogli sobie uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.


mł.asp. Agata Kądziołka

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

  • symulator zderzen
  • słuzby podczas pokazu
  • stoisko policyjne
  • policjanci podczas festynu
  • ulotki o uzywkach
  • policjanci i dzieci
  • policjantka rozmawia z uczniami
  • policjant podczas rozmowy z dziennikarzem
  • uczniowie przy stoisku policjantów
  • policjantka i chłopiec w policyjnym sprzecie