Podnoszą umiejętności przy doświadczonych funkcjonariuszach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

Podnoszą umiejętności przy doświadczonych funkcjonariuszach

Data publikacji 14.06.2019

Funkcjonariusze ze Szkoły Policji w Pile pod opieką doświadczonych policjantów wykorzystują w praktyce zdobytą wiedzę. Na terenie powiatu międzyrzeckiego jest więcej patroli policyjnych, a tym samym znacznie bezpieczniej.

Przez kolejne dni czerwca 14 słuchaczy ze Szkoły Policji w Pile wykorzystują zdobytą w Szkole Policji wiedzę, podczas służb na terenie Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. To jeden z wymaganych elementów szkolenia młodych funkcjonariuszy, którzy w praktyce wykorzystują wiedzę zdobytą na kursie podstawowym.

Służby pełnione są razem z doświadczonymi policjantami z Międzyrzecza. Najpierw odprawa, przekazanie zadań, a później młodzi policjanci mają możliwość przeprowadzić pierwsze interwencje, obsłużyć zdarzenia drogowe, patrolować teren miasta oraz legitymować osoby. Wszystkiego uczyli się w szkole, a podczas pierwszych prawdziwych służb sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Słuchaczy przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący.

Przyjęcie słuchaczy było możliwe dzięki podpisaniu porozumienia z Gminą Pszczew. Młodzi policjanci spędzą na terenie powiatu międzyrzeckiego pięć dni, dzięki czemu będzie znacznie więcej patroli policyjnych. Po odbyciu praktyk słuchaczy czekają jeszcze egzaminy w Szkole Policji w Pile, po czym wrócą do swoich macierzystych jednostek.

 

asp. Justyna Łętowska

KPP Międzyrzecz

 

  • słuchacze szkoły policji
  • przywitanie policjantów na praktykach
  • policjanci na sali odpraw