Zwolniony z policyjnej celi wrócił do niej po dziewięciu godzinach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Zwolniony z policyjnej celi wrócił do niej po dziewięciu godzinach

Data publikacji 17.06.2019

Półtorej godziny – tyle czasu potrzebowali policjanci ze Świebodzina, aby po zgłoszeniu kradzieży wytypować oraz zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież roweru. W krótkim czasie rower powrócił do właściciela. Mężczyzna odpowiedzialny za ten czyn dziewięć godzin wcześniej po zatrzymaniu do innej sprawy opuścił policyjną celę.

Po raz kolejny swoja skuteczność w działaniu udowodnili policjanci ze Świebodzina. W piątek, 14 stycznia 2019 roku, około godziny 20:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru o wartości 2400 zł spod sklepu w miejscowości Wilkowo. Na miejsce skierowano policyjny patrol, w tym również funkcjonariusza Wydziału Dochodzeniowo Śledczego. Dzięki skoordynowanym działaniom szybko wytypowano mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież. Jego auto zostało ujawnione w jednej z miejscowości na terenie gminy Skąpe. Tam na miejscu policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego odnaleźli oraz zatrzymali 38-letniego mężczyznę. W wyniku podjętych dalszych działań policjanci odnaleźli ukryty skradziony rower, który po wykonaniu czynności został zwrócony właścicielowi. W dniu kradzieży, tj. 14 czerwca został on w związku z innymi popełnionymi czynami zabronionymi zwolniony po zatrzymaniu przed godziną 13. Okazało się więc, że na wolności spędził trochę ponad dziewięć godzin.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie. Za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

  • Światła radiowozu policyjnego.
  • odzyskany przez policjantów rower.