„Uwierz, Walcz, Zwyciężaj” - lubuscy kontrterroryści wśród najlepszych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„Uwierz, Walcz, Zwyciężaj” - lubuscy kontrterroryści wśród najlepszych

Data publikacji 16.07.2019

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wlkp. wywalczyli III miejsce w Międzynarodowych Zawodach Wytrzymałościowo-Siłowych Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj”. Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych: tor przeszkód, wejście i zejście po linie oraz strzelanie. W rywalizacji wzięło udział kilkanaście zespołów żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Profesjonalnie wyszkoleni, bezkompromisowi, silni i w 100 procentach zaangażowani w służbę społeczeństwu – tak w kilku słowach możemy opisać funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wlkp. Ich ważną i potrzebną służbę możemy najczęściej obserwować podczas spektakularnych realizacji, w których zatrzymują niebezpiecznych sprawców przestępstw oraz podczas zabezpieczenia poważnych wydarzeń, które mają miejsce w województwie lubuskim oraz całej Polsce. Profesjonalizm, którym się wykazują nie bierze się znikąd. To efekt codziennych treningów, obozów sprawnościowych czy wyjazdów szkoleniowych podczas których podnoszą swoje umiejętności.

W ubiegły wtorek (9 lipca) w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Wytrzymałościowo–Siłowe Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj!” oraz Mistrzostwa Polski Policji. Wzięły w nich udział trzyosobowe reprezentacji funkcjonariuszy i żołnierzy jednostek specjalnych. Ich celem było propagowanie sportowej rywalizacji, podnoszenie sprawności fizycznej, ale również integracji formacji mundurowych z Polski i zagranicy. W ramach trzech konkurencji sprawnościowych (1. tor przeszkód, 2. wejście i zejście po linie, 3. strzelanie) uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znakomitym przygotowaniem fizycznym, ale przede wszystkim zaangażowaniem i odpowiednią techniką pokonywania przeszkód. Nasza drużyna okazała się jedną z najlepszych – w klasyfikacji OPEN nasi policjanci pokonali wiele klasowych zespołów i wywalczyli III miejsce. W ramach zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Policji, w których zwyciężyli policjanci SPKP z Krakowa, a lubuscy kontrterroryści w klasyfikacji znaleźli się zaraz za nimi, zdobywając II miejsce.

Sukces w zawodach to potwierdzenie nie tylko doskonałego przygotowania fizycznego, ale także pokazanie waleczności i hartu ducha – w tym wypadku w sportowej rywalizacji. Szacunek Panowie!

 

Opracował: podkom. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

foto z zawodów: Jacek Herok Biuro Komunikacji Społecznej KGP/ mw

 

  • Plakat z zawodów.
  • Puchar za zajęcie III miejsca.
  • Lubuscy kontrterroryści z pucharami i dyplomami.
  • Lubuscy kontrterroryści z pucharami i dyplomami.
  • Puchary i dyplomy z zawodów.
  • Zdjęcie z zawodów.
  • Policjant podczas konkurencji sprawnościowej.
  • Policjant podczas konkurencji sprawnościowej.