Protest w Cigacicach. Korzystajmy z dróg alternatywnych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Protest w Cigacicach. Korzystajmy z dróg alternatywnych

Planowany protest w Cigacicach może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu. Policjanci proponują podróżujący w tym regionie, aby skorzystać z dróg alternatywnych. Zwrócimy uwagę na utrudnienia w ruchu drogowym.

Lubuscy policjanci prowadzą wzmożone działania mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kierowcom korzystającym z dróg regionu. To dla policjantów czas wytężonej pracy i ogromne wyzwanie. Długie do łatwych nie należą. Kiedy jedni będą wyczerpani schodzić z posterunku, drudzy już będą gotowi, aby ich zastąpić. Zrobimy wszystko, aby wszyscy użytkownicy dróg mogli do domów powrócić bezpiecznie.

W niedziele (18 sierpnia) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowości Cigacice na ul. Sulechowskiej ( stary most na Odrze), gdzie ma odbywać się zgromadzenie publiczne. Trasa przez stary most w Cigacicach jest trasa alternatywną dla drogi S-3, odcinek modernizowanej drugiej jezdni tj. nowy most na Odrze, który z uwagi na zwężenie jezdni może doprowadzić do zmniejszenia przepływu ruchu i tworzenia tzw. „korków”.

Dlatego też z uwagi na zgromadzenie publiczne i związane z tym utrudnienia w ruchu proponujemy podróżującym alternatywną trasę dla podróżnych wracających znad morza:

zjazd z trasy S3 na węźle ŚWIEBODZIN POŁUDNIE stąd kierujemy się na miejscowość ROSIN, dalej KALSK w kierunku na SULECHÓW. W SULECHOWIE wjeżdżamy na drogę W 278 w kierunku miejscowości KONOTOP. W miejscowości KONOTOP skręcamy na drogę W 315 w kierunku NOWEJ SOLI. W NOWEJ SOLI drogą W 315 kierujemy się na węzeł drogi ekspresowej S-3 NOWA SÓL ZACHÓD i kontynuujemy podróż drogą S-3 w kierunku południa Polski.

Wszystkim podróżującym w tym regionie policjanci życzą bezpiecznej podróży.

 

 

 

 

podkom. Marzena Śpiewak

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.