Uciekł na dach, ale to nie pomogło – dzielnicowi zatrzymali 31-letniego włamywacza - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Uciekł na dach, ale to nie pomogło – dzielnicowi zatrzymali 31-letniego włamywacza

Data publikacji 20.08.2019

Żarscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie kilkunastu kradzieży z włamaniem do lokali handlowych i usługowych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Działał on w warunkach recydywy, dlatego może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W lipcu oraz w sierpniu w Żarach doszło do kilkunastu kradzieży z włamaniem do lokali handlowych i usługowych. Nieznany sprawca wybijał szybę w oknie lub drzwiach, wchodził do pomieszczeń i zabierał z kasetek pozostawione pieniądze. Przestępczy proceder został przerwany w piątek wieczorem (16 sierpnia). Do komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do sklepu, sprawca miał uciekać w kierunku ulicy Podwale oraz dostać się na dach szkoły. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policyjny patrol. Po chwili na dach budynku weszli dzielnicowi i tam zatrzymali uciekającego 31-latka. Mężczyzna przyznał, że po drodze zgubił spodenki z bilonem oraz kopertę z pieniędzmi. Gotówkę chwilę wcześniej zabrał z dwóch lokali handlowych przy ul. Wrocławskiej. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 13 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. W poniedziałek (19 sierpnia). Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach