Fałszywy policjant znów zaatakował. Ofiara straciła blisko 20 tys. złotych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Fałszywy policjant znów zaatakował. Ofiara straciła blisko 20 tys. złotych

Oszust podając się za policjanta zadzwonił na telefon stacjonarny mieszkanki powiatu żarskiego informując, że pieniądze na rachunku pokrzywdzonej są zagrożone. Kobieta przekazała wszelkie dane dostępowe do konta z którego wypłacił blisko 20 tys. złotych.

Ostrzeżenia przed działaniem oszustów publikowane są w mediach, aby przestrzec przed wymyślnymi sposobami ich działania. Znane są przypadki podszywania się pod policjantów, pracowników poczty czy gazowni. Nie dajmy się oszukać i nigdy nie przekazujmy obcym naszych oszczędności. Pamiętajmy również o tym, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy oraz haseł i danych dostępowych do naszych kont bankowych.

Do takiej utraty gotówki doszło na terenie powiatu żarskiego w poniedziałek (19 sierpnia). Na telefon stacjonarny 57-letniej mieszkanki powiatu żarskiego, zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oszust poinformował kobietę, że ktoś wypłacił z jej konta bankowego kilkanaście tysięcy złotych, a on pracuje nad namierzeniem sprawcy. W dalszej rozmowie telefonicznej instruował kobietę, aby podała hasła i dane do konta bankowego. Mężczyzna przekazał jednocześnie, aby z nikim się nie kontaktowała i nie informowała o zdarzeniu do godziny 17.00, ponieważ jest na podsłuchu. Kiedy rodzina pokrzywdzonej zorientowała się, że to działanie oszusta poinformowała Policję, jednak z konta bankowego zdążyła już zniknąć kwota kilkunastu tysięcy złotych.

 

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Należy być nieufnym wobec nieznajomych w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy.

O każdej próbie lub oszustwie należy niiezwłocznie poinformować Policję dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 112.


 

kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach