Aktualności

KPP Słubice

Dzielnicowy i kryminalna połączyli siły. Wspólnie zatrzymali złodziei i odzyskali mienie

Data publikacji 22.08.2019

Dobra znajomość swojego rejonu i jego rozpoznanie oraz relacje z mieszkańcami, to cechy którymi powinien charakteryzować się każdy dzielnicowy. Niewątpliwie posiadają je policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie. Dzielnicowy wraz z policjantką Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzanych o kradzieże i odzyskali utracone mienie jeszcze przed przyjęciem zawiadomienia o przestępstwie.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są bez wątpienia najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest podejmowanie działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w podległym rejonie. Dobry dzielnicowy to policjant pracujący blisko mieszkańców, potrafiący wsłuchiwać się w ich problemy i oczekiwania oraz skutecznie na nie reagować. Doskonałe rozpoznanie podległego terenu jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy potrzebna jest błyskawiczna interwencja Policji. W wielu przypadkach właśnie dzięki pracy dzielnicowych udało się zapobiec wielu tragediom, czy zatrzymać przestępców i odzyskać skradzione mienie.

Dzięki skutecznej i wnikliwej pracy dzielnicowego oraz policjantki z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Rzepinie doszło do ustalenia i zatrzymania osób podejrzanych o kradzież torebki z zawartością dokumentów oraz dwóch telefonów komórkowych. Do zdarzenia doszło w środę (21 sierpnia), w jednym z rzepińskich mieszkań. Czynności podjęte przez policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia. To dzięki skutecznemu rozpoznaniu środowiska lokalnego przez rzepińskich policjantów udało się odzyskać skradzione przedmioty jeszcze przed przyjęciem od pokrzywdzonej kobiety zawiadomienia o przestępstwie kradzieży na jej szkodę. Podejrzanymi okazała się para – kobieta w wieku 39 lat i 41-letni mężczyzna. Osoby w chwili zatrzymania były nietrzeźwe, 41-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie natomiast 39-latka prawie trzy promile. Okazało się, że po kradzieży sprawcy ukryli torebkę z jej zawartością w altanie, na terenie nieużytków w Rzepinie. Po wytrzeźwieniu zostaną przedstawione im zarzuty kradzieży, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest zatem, aby każdy mieszkaniec wiedział szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Informacje dotyczące dzielnicowych i poszczególnych rejonów dzielnicowych uzyskać można również bezpośrednio na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach w zakładce „DZIELNICOWI”.

 

Źródło: podkom. Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach