Pobili i okradli chłopca - Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Pobili i okradli chłopca - Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich

Data publikacji 22.08.2019

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich. Jeden z nich zaatakował i pobił nastoletniego chłopca zabierając mu plecak, drugi zabrał rower. Młodzi napastnicy są już w rękach Policji. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

W piątek (16 sierpnia) na terenie jednego z parków w Gorzowie Wlkp. z atrakcji sportowych korzystał nastoletni mieszkaniec miasta. W pewnym momencie zauważył, że obok parku przechodzi kilku młodych ludzi, a jeden z nich trzyma w rękach jego plecak. Chłopak nie myśląc długo wsiadł na rower po czym szybko dogodnił nieletnich. Kiedy upomniał się o swój plecak został zaatakowany przez jednego z nich. Młody napastnik uderzał i kopał go nawet wtedy gdy ten upadł na ziemię. Pokrzywdzonemu zabrany został nie tylko plecak, w którym znajdował się telefon i dokumenty, ale równiez rower.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiono dyżurnego, który na miejsce skierował patrol oraz policjantów kryminalnych. Zaangażowanie i doświadczenie sprawiły, że funkcjonariusze ustalili i zatrzymali nieletnich. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Gorzowa Wlkp. Jeden z nich niebawem trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Sprawą obu nieletnich zajmie się teraz sąd dla nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.

 

podkom. Marzena Śpiewak

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

  • Zatrzymani nieletni
  • Zakładanie kajdanek
  • kajdanki