Rowery wrócą do właścicieli – policjanci skuteczni w odzyskiwaniu skradzionego mienia - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Rowery wrócą do właścicieli – policjanci skuteczni w odzyskiwaniu skradzionego mienia

Data publikacji 10.09.2019

Policjanci z Rzepina ustalają właścicieli skradzionych rowerów, które odzyskali w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych. Do kradzieży rowerów dochodziło na początku września na terenie powiatu słubickiego i w Niemczech. Mężczyźnie, który trudnił się przestępczym procederem grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży jednośladów dochodziło w ubiegłym tygodniu w Rzepinie. Ustalenia śledczych oraz wnikliwa i żmudna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania 21-letniego mężczyzny, który przyznał się do kradzieży. W toku dalszych czynności rzepińscy kryminalni odzyskali skradziony rower, który niebawem trafi do rąk właściciela. Podczas przeszukania policjantom udało się w głębi posesji w jednym z budynków na korytarzu, ujawnić jeszcze cztery rowery, które również zostały skradzione. Odzyskane jednoślady czekają teraz na swoich właścicieli. Łączna wartość odzyskanego mienia to blisko pięć tysięcy złotych.

Zatrzymany to mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży, w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za proceder, którego się dopuścił grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane rowery wrócą niebawem do prawowitych właścicieli.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach