Seniorzy o bezpieczeństwie wiedzą już wszystko! - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Seniorzy o bezpieczeństwie wiedzą już wszystko!

Data publikacji 21.10.2019

W czwartek (17 października) w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkanie nie zabrakło także rozmów o zachowaniach, które uchronią osoby starsze przed działaniem oszustów, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda oraz programie „Dzielnicowi bliżej nas”.

Debata społeczna to jedna z form komunikowania się ze społeczeństwem. W trakcie spotkania uczestnicy mogą poznać zagrożenia występujące w ich otoczeniu oraz sposoby jak sobie z nimi radzić. To także doskonała okazja dla mieszkańców do wyrażenia opinii i wspólnego rozwiązania uciążliwego dla nich problemu. Z takiej możliwości skorzystały osoby, które przyszły do siedziby krośnieńskiej komendy w czwartek (17 października). W tym dniu odbyła się debata społeczna, której tematem głównym było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto z uwagi na występujące na terenie woj. lubuskiego oszustwa dokonywane na osobach starszych, również ta tematyka była omawiana podczas spotkania.

Z mieszkańcami miasta i gminy Krosno Odrzańskie spotkał się Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim kom. Tomasz Kaczyński, który przywitał uczestników debaty oraz wyjaśnił powód wybranego przez nas tematu spotkania. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Dariusz Kocur, który przybliżył analizę zdarzeń odnotowanych na terenie powiatu, w tym miasta i gminy Krosno Odrzańskie, a także zwrócił uwagę na zachowania, które pozwolą uniknąć zagrożeń na drodze. Druga część spotkania poświęcona była tematyce oszustw. Zagadnienie to omówił asp. szt. Mariusz Matuszewski z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, który opowiedział o metodach stosowanych przez sprawców oszustw, w celu wyłudzenia pieniędzy zwłaszcza od osób starszych, a także podpowiedział co należy zrobić żeby nie stać się ich ofiarą. Z kolei powiatowy rzecznik konsumenta Pan Tomasz Kucharski, przybliżył uczestnikom prawa jakie mają konsumenci podczas zawierania umów poza lokalem przedsiębiorstwa oraz zobrazował na co w szczególności należy zwrócić uwagę. Jako ostatni głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Adam Wieja, który przedstawił narzędzia funkcjonujące w Policji jakimi są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda, a także omówił ideę programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy spotkania poza uzyskaniem cennych rad poznali także swoich dzielnicowych z którymi mogli porozmawiać, a także dowiedzieli się w jakiej formie mogą się z nimi kontaktować. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, ulotki z cennymi informacjami oraz sporządzili ankiety, w których wnioskowali o zorganizowanie szkolenia z samoobrony, a także kontynuowanie tego typu spotkań. Po spotkaniu Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim kom. Tomasz Kaczyński podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił do zwiedzania siedziby komendy.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 • policjant i uczestniczka debaty
 • policjant tłumaczy seniorce
 • wystąpienie policjantów
 • seniorki i policjant
 • seniorzy na strzelnicy
 • ulotki i odblaski
 • debata z seniorami
 • policjant rozmawia o bezpieczeństwie
 • seniorzy na debacie
 • prelegenci podczas debaty
 • senior zapoznaje się z ulotką
 • seniorzy na strzelnicy
 • ulotki rozdawane na debacie
 • policjant i senior biorący udział w debacie