60-latek w słoikach miał 1,5 kilograma narkotyków - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

60-latek w słoikach miał 1,5 kilograma narkotyków

Data publikacji 31.10.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w domku letniskowym nad jeziorem posiadał 1,5 kilograma narkotyków. 13 słoików wypełnionych suszem zostało zabezpieczonych. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że 60-latek przebywający w domku nad jeziorem, może posiadać marihuanę, którą zamierza sprzedać. Policjanci przystąpili do działania. W wyniku przeszukania pomieszczeń, ujawnili i zabezpieczyli 13 słoików, w których nie było przetworów na zimę- po brzegi wypełnione były suszem roślinnym. Wstępny wynik testera narkotykowego wskazał obecność THC. Waga zabezpieczonego suszu to ponad 1,5 kg.

60-latek z Polkowic został zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, próby wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środka odurzającego oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował mężczyznę na miesiąc.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

st.asp. Justyna Łętowska

KPP Międzyrzecz

  • zabezpieczone słoiki
  • badanie zabezpieczonego suszu
  • policjant sprawdza zabezpieczone narkotyki
  • badanie suszu