Chwilę wcześniej okradli samochód - Podejrzanych zatrzymały pododdziały prewencji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Chwilę wcześniej okradli samochód - Podejrzanych zatrzymały pododdziały prewencji

Data publikacji 05.11.2019

W Gorzowie Wielkopolskim policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora samochodowego. Jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki. Dzięki zaangażowaniu i czujności policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny.

W sobotę (2 listopada) policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. patrolowali gorzowskie ulice. Mundurowi ustalili, że w mieście może poruszać się pojazd, którego pasażerowie są związani z kradzieżą akumulatora i usiłowaniem kradzieży katalizatora samochodowego. Do zdarzenia miało dojść w sobotni poranek w Gorzowie.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena, którego opis zgadzał się z posiadaną przez nich wiedzą. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podróżowało nim dwóch mężczyzn. Przy kierowcy funkcjonariusze ujawnili woreczek z amfetaminą. Sprawdzili też czy znajdował się on pod jej działaniem. Wykorzystany narkotester wskazał, że w organizmie 38-letniego kierowcy znajdują się narkotyki. Policjanci przeszukali volkswagena i ujawnili w nim elektronarzędzia, piły, podnośniki samochodowe oraz akumulator. 38-letni kierowca volkswagena oraz jego 28-letni pasażer zostali zatrzymani, a ich pojazd, znajdujące się w nim przedmioty oraz narkotyki zabezpieczone. Podczas dalszych czynności okazało się, że zabezpieczony akumulator został skradziony na jednej z ulic w Gorzowie Wlkp. W tym samym pojeździe próbowano także ukraść katalizator, jednak bezskutecznie. Podczas przesłuchania, mężczyźni przyznali się, że to oni są odpowiedzialni za kradzież akumulatora i usiłowanie kradzieży katalizatora. W związku z tym obaj usłyszeli zarzuty. 38-latkowi policjanci dodatkowo przedstawili zarzut posiadania narkotyków.

Mężczyźni nigdy nie odpowiedzieliby za swoje czyny gdyby nie zaangażowanie i czujność policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. To funkcjonariusze, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek na ulicach miast, w czasie imprez masowych takich jak zgromadzenia publiczne, mecze żużlowe i piłkarskie. Policjanci z oddziałów prewencji są przygotowani 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu by w każdej chwili móc szybko i skutecznie interweniować.

 

Opracował: sierż. szt. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

  • naszywka SPPP w Gorzowie Wlkp.
  • zabezpieczone narzędzia
  • uszkodzony katalizator
  • radiowóz i zabezpieczy pojazd