Aktualności

Policja i Poczta Polska wspólnie przeciwko oszustom. Tysiące ulotek informacyjnych trafi do seniorów

Data publikacji 05.11.2019

Szef strzeleckich policjantów insp. Tomasz Zgirski oraz Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder przekazali tysiące ulotek informacyjnych pracownikom Poczty Polskiej. Materiały profilaktyczne będą wręczane przez listonoszy i dzielnicowych osobom starszym. Akcja ma na celu uświadomienie seniorów o zagrożeniach związanych z oszustwami.

Walka Policji z przestępczością wymierzoną przede wszystkim w osoby starsze oszukiwane metodą „na policjanta” czy „na wnuczka” jest wyjątkowo trudna, ale jak pokazują przypadki z ostatnich tygodni – skuteczna. W takich działaniach tych biorą udział najbardziej doświadczeni policjanci. I w wielu przypadkach udaje się zapobiec przestępstwom, a także namierzyć i zatrzymać perfidnych oszustów.

http://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/31210,Falszywy-policjant-w-rekach-strzeleckich-kryminalnych-zatrzymanie-zarzuty-areszt.html

Przy współpracy strzeleckiej policji z samorządowcami przygotowano ponad pięć tysięcy ulotek informacyjnych. Materiały profilaktyczne, w których są informację, o tym jak ustrzec się oszustów będą przekazywane m. in. przez listonoszy i dzielnicowych na terenie gminy Strzelce Krajeńskie. We wtorek (5 listopada) w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Krajeńskich odbyło się uroczyste przekazanie ulotek. W spotkaniu udział wzięli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Krajeńskich insp. Tomasz Zgirski, Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder i Dyrektor Regionu Poczty Polskiej w Gorzowie Wlkp. Michał Kuściński. Cieszy fakt, że policjanci w zwalczaniu oszustw nie są sami. Jak pokazują sytuacje tylko z tego roku przestępstwom udaje się również zapobiec dzięki coraz większej świadomości osób starszych ich rodzinom czy pracownikom instytucji finansowych. W październiku dzięki czujności pracownikom jednego z banków udało się zapobiec przekazaniu pieniędzy oszustom przez mieszkankę Strzelec Krajeńskich. Dzięki temu starsza kobieta nie straciła kilkunastu tysięcy złotych.

http://strzelcekraj.lubuska.policja.gov.pl/go7/serwis-informacyjny/aktualnosci/31319,Komendanci-i-Burmistrz-podziekowali-pracownikom-banku-za-pomoc-w-udaremnieniu-os.html

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

  • Szef strzeleckiej Policji.
  • Ulotka profilaktyczna.
  • Policjant udziela wywiadu.
  • Przekazanie ulotek informacyjnych.
  • Ulotka informacyjna w rękach listonosza.
  • Rozdawanie ulotek.
  • Przekazanie ulotek mieszkańcom.
  • Ulotki w rękach listonosza.