Policjanci sprawdzają, czy autokary wiozące dzieci są sprawne - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci sprawdzają, czy autokary wiozące dzieci są sprawne

Data publikacji 28.01.2020

Pierwsi uczniowie powiatu krośnieńskiego wyruszyli na zimowy wypoczynek. Tylko od soboty policjanci skontrolowali dwa autobusy i dwa busy wiozące dzieci na wycieczkę. Ostatnia kontrola autokaru odbyła się w Osiecznicy. Tak jak w poprzednich przypadkach nie było zastrzeżeń do kierowcy i stanu technicznego pojazdu. Dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż.

Ferie rozpoczęte, a wraz z nimi nadszedł czas wyjazdów i zwiększonej liczby kontroli autokarów. Cieszy fakt, że organizatorzy dbają o swoich podopiecznych i podczas organizacji przedsięwzięcia nie zapominają o wcześniejszym zgłoszeniu pojazdu do kontroli. Bez względu na to, czy jadą kilkaset czy kilkadziesiąt kilometrów, chcą mieć pewność, że dojadą bezpiecznie do celu. Tylko od soboty policjanci powiatu krośnieńskiego skontrolowali dwa autobusy i dwa busy wiozące dzieci na wycieczkę.  Ostatnia kontrola, odbyła się w poniedziałek (27 stycznia) w Osiecznicy, w trakcie której policjanci sprawdzali czy kierowca posiada prawo jazdy i odpowiednie kwalifikacje umożliwiające przewóz osób. Funkcjonariusze kontrolowali także stan trzeźwości, a także czy pojazd którym kieruje, nie ma żadnych defektów i jest wyposażony zgodnie z przepisami. Tak jak w poprzednich przypadkach nie było zastrzeżeń zarówno do  kierowcy jak i autobusu. Dzieci mogły bezpiecznie ruszyć w drogę i cieszyć się z zaplanowanych dla nich zajęć.

Przypominamy, że kontrolę autokaru przed wyjazdem może zgłosić każdy. Najlepiej zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem dzwoniąc na numer telefonu podany na stronie internetowej jednostki (komenda w Krośnie Odrz, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30- tel. 68 383 31 47, w nagłych przypadkach całodobowo – tel. 68 383 31 11). Ale o kontrole może prosić także w nagłej sytuacji. Takie zgłoszenie może opóźnić wyjazd, ale rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli uniknąć tragedii. Lepiej mieć pewność, że dzieci wyruszyły w podróż sprawnym autokarem i trzeźwym kierowcą.

 

podkom. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjant kontroluje stan techniczny autokaru
  • kontrola dokumentów kierowcy
  • kontrola trzeźwości kierowcy
  • kontrola wyposażenia autokaru
  • kontrola autokaru
  • sprawdzanie stanu techniczne pojazdu
  • kontrola dokumentów kierującego
  • sprawdzenie stanu technicznego pojazdu
  • policjanci kontrolują autokar