Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Lubuska Policja uczestniczyła w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski

  W Międzyrzeczu odbyły się diecezjalne uroczystości związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. W obchodach uczestniczyło kierownictwo lubuskiej policji. Jednym z punktów uroczystości był barwny korowód, który przedstawiał historię naszego kraju. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci prewencji i ruchu drogowego.

 2. Poznaliśmy najlepszych policjantów służby patrolowej

  W czwartek /16 czerwca/ odbył się FINAŁ XXIII WOJEWÓDZKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW PREWENCJI Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”. Po kilkugodzinnej, zaciętej rywalizacji poznaliśmy najlepszych policjantów, którzy będą reprezentować lubuską Policję w podobnych zawodach na szczeblu krajowym.

 3. Młodszy inspektor Jarosław Kowalski Komendantem świebodzińskich policjantów

  We wtorek /21 czerwca/ w świebodzińskiej komendzie Policji, odbyło się uroczyste wprowadzenie mł. insp. Jarosława Kowalskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie. Ceremonia odbyła się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosława Janiaka, władz samorządowych, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb oraz policjantów i pracowników cywilnych świebodzińskiej jednostki.

 4. Uroczyste wprowadzenie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie

  W Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie odbyła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie kom. Fabiana Rogali. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski.

 5. „Policjant Ruchu Drogowego 2016” – najlepsi w lubuskim

  W Zielonej Górze rywalizowali policjanci drogówki o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Trzeci rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się st. asp. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

 6. 29 funkcjonariuszy zasiliło lubuską Policję

  29 młodych Lubuszan złożyło dziś ślubowanie. W obecności Dyrektora Biura Wojewody, Komendanta Wojewódzkiego Policji, rodzin oraz zaproszonych gości wypowiedzieli słowa roty. Już niebawem przejdą półroczne szkolenie, gdzie będą poznawać policyjne rzemiosło.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy

Ruch drogowy

 1. Pasy pod lupą policjantów z drogówki

  Jedziesz samochodem? Zawsze zapinaj pasy. One mogą uratować Ci życie. Bez względu na to, czy jesteś kierowcą czy też pasażerem zadbaj o swoje bezpieczeństwo. To, w jakim stopniu przepisy są respektowane w tym zakresie, sprawdzali policjanci z krośnieńskiej drogówki.

 2. Przed wakacjami - co warto wiedzieć

  O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 3. „Policjant Ruchu Drogowego 2016” – najlepsi w lubuskim

  W Zielonej Górze rywalizowali policjanci drogówki o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Trzeci rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się st. asp. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

 4. Policjanci uratowali dwóch chłopców

  Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu policjantów z międzyrzeckiej drogówki udało się uratować życie 9-latkowi i jego o dwa lata starszemu koledze. Jeden z chłopców leżał nieprzytomny na chodniku, a drugi w rzece, po tym jak skoczyli z jednego z mostów. Szybka i co najważniejsze skuteczna interwencja mundurowych, pozwoliła przywrócić czynności życiowe dzieci i tym samym uratować ich życie.

 5. TAXI pod kontrolą

  Gorzowska drogówka wzięła pod lupę taksówki i inne pojazdy świadczące odpłatny osób. Kontrolowana była trzeźwość kierujących, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówki. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop agresji drogowej
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa dla turystów
Antynarkotyczny MEM
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Bezpieczne wakacje z Lupo
Wioska Policyjna 2016 na 22 Przystanku Woodstock