Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Policjanci wynieśli mężczyznę z płonącej kamienicy

  Pożar w sześciorodzinnej kamienicy mógł zakończyć się dramatycznie. Na szczęście dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji gubińskich policjantów nie doszło do tragedii. Po otrzymaniu informacji mundurowi sierż. szt. Grzegorz Łukowiak oraz sierż. szt. Tomasz Bończyk natychmiast zjawili się we wskazanym miejscu i wynieśli nieprzytomnego mężczyznę ratując mu życie.

 2. 6 kg narkotyków nie trafi na rynek. Akt oskarżenia

  Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Są one oskarżone o przestępstwa narkotykowe. Wielomiesięczna, żmudna i wspólna praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zaowocowała udaremnieniem wprowadzenia do obrotu co najmniej 6 kg narkotyków.

 3. Najlepsi lubuscy dzielnicowi wyłonieni

  24 policjantów z 12 jednostek terenowych Policji województwa lubuskiego walczyło o tytuł najlepszego dzielnicowego. Mundurowi zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy, scence sytuacyjnej i strzelaniu. Najlepszy okazał się asp. szt. Adam Tomaśko z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Laureaci już niedługo wyjadą do Katowic, gdzie wezmą udział w zmaganiach ogólnopolskich.

 4. Potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Usłyszał zarzuty

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który pod koniec sierpnia potrącił rowerzystkę jadącą przez przejazd dla rowerzystów i uciekł z miejsca zdarzenia. 31-latek usłyszał zarzuty i decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze został objęty policyjnym dozorem.

 5. Żużlowy finał. Sportowo i bezpiecznie.

  Finał żużlowej ekstraligi zabezpieczali lubuscy policjanci. Ponad 16 tysięcy kibiców mogło bezpiecznie dotrzeć na stadion. Po meczu policjanci pomagali kierowcom i pieszym wrócić do domów. W województwie lubuskim w operacji „Finał” brało udział niemal 800 policjantów.

 6. Policyjne małżeństwo po służbie zatrzymało napastników

  Dwoje gorzowskich policjantów – prywatnie małżeństwo – pomogło uciekającemu przed grupą napastników mężczyźnie, a po pościgu pieszym zatrzymało jednego ze sprawców zdarzenia. Później, przy wsparciu policyjnego patrolu zatrzymano pozostałe osoby i odzyskano skradziony wcześniej plecak i komórkę. Ich postawa została doceniona przez przełożonych.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. 17 punktów karnych za niebezpieczne manewry

  Zielonogórscy policjanci we współpracy z innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym podejmują konsekwentne działania, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 27. Niestety, niektórzy kierujący zdają się lekceważyć te starania i jeżdżą tak, jakby przepisy ich w ogóle nie dotyczyły. Niebezpieczna jazda jednego z takich kierowców została przerwana przez zielonogórską drogówkę.

 2. Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu - o włos od wypadku

  Policjanci z zielonogórskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kobiety, która na przejściu dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Szkoda, że część kierowców, pomimo wielu próśb o rozsądek za kierownicą, za nic ma obowiązujące przepisy. 22-letniej kierującej, za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 3. Przewoził znajomych w bagażniku

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie niespodziewane odkrycie w bagażniku toyoty. Młody człowiek przewoził tam swoich znajomych.

 4. Dzieci miały wiele pytań do policjantki

  Lubuscy policjanci ruchu drogowego regularnie odwiedzają szkoły, by uczyć najmłodszych. Prawidłowe zachowanie przy drodze czy znajomość podstawowych przepisów to tylko element spotkania w szkole podstawowej. Do uczniów trafiły także kamizelki odblaskowe.

 5. Kombajnem na podwójnym gazie

  Policjanci z Posterunku Policji w Łęknicy zatrzymali 38-latka, który kierował kombajnem nie posiadając do tego uprawnień. Na dodatek miał promil alkoholu w organizmie i poruszał się kilkutonową maszyną po drodze publicznej.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Antynarkotyczny MEM
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Wioska Policyjna 2016 na 22 Przystanku Woodstock
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym