Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Prawie trzy promile i kilkadziesiąt ton na drodze

  Nawet dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów może orzec sąd wobec obywatela Rosji. Mężczyzna jechał samochodem ciężarowym z naczepą mając prawie trzy promile alkoholu. Został zatrzymany przez patrol gorzowskiej drogówki.

 2. Konkurs „Mój Przyjaciel Lupo” rozstrzygnięty

  Wybór zwycięzcy nie był prosty. Po długiej dyskusji, jury wybrało laureatów konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Lupo”. Jego organizatorem był Wydział Komunikacji Społecznej KWP i fundacja Contra Crimen.

 3. Zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości ponad 130 tys. złotych.

  Gubińscy policjanci udaremnili przedostanie się na polski rynek blisko 3,5 tys. paczek papierosów oraz 37 kg krajanki tytoniowej. Nielegalne wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 86 tys. zł. Z kolei policjanci z Sulęcina zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 60 kg nielegalnego tytoniu.

 4. Gorzowska policja ma mistrza

  Posterunkowy Dawid Olkiewicz był najlepszy podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Gorzowski policjant wygrał w kategorii wagowej +125 kg. Był jednym z najmłodszych uczestników zawodów.

 5. Policjanci ustalają okoliczności wypadku

  Lubuscy policjanci pod nadzorem sulęcińskiej prokuratury ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 kwietnia) przed godziną 1.00 na drodze wojewódzkiej nr 139 w rejonie miejscowości Gądków Wielki. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby.

 6. Komendanci z wizytą w Poczdamie

  Zwalczanie przestępczości w obszarze przygranicznym, wyzwania Policji w związku z imprezami masowymi czy też utworzenie grup roboczych odnośnie wspólnych zadań na rzecz bezpieczeństwa to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas czwartkowego spotkania kierownictwa lubuskiej Policji z szefami Policji w Branderburgii.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy

Ruch drogowy

 1. Bezpieczny majowy weekend na lubuskich drogach

  Funkcjonariusze zakończyli działania związane z długim, majowym weekendem. Mimo sporego ruchu na głównych drogach nie wystąpiły utrudnienia. Działania policjantów i i rozsądek kierowców spowodowały, że na lubuskich drogach nikt nie zginął.

 2. Policjanci znakowali rowery i rozmawiali o bezpiecznej jeździe

  Strzeleccy policjanci wraz ze stowarzyszeniem ,,Razem dla Strzelec” zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Podczas specjalnie zorganizowanej akcji, mundurowi oznakowali prawie siedemdziesiąt jednośladów, a także rozmawiali z rowerzystami o zasadach bezpiecznej jazdy.

 3. Nocne działania drogówki

  Gorzowscy policjanci ruchu drogowego dołączyli do wojewódzkich, nocnych działań związanych z dojazdem do nocnych klubów i powrotem z nich do domów. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów, którymi młodzi ludzie wracali z sobotniej zabawy.

 4. Na majowy weekend jedź bezpiecznie

  Wyjazdy i urlopy w pierwsze dni maja to już tradycja. Dla funkcjonariuszy to czas służby na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Lubuska policja przypomina, aby odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Drogowych piratów przestrzegamy, że taryfy ulgowej nie będzie.

 5. Policyjna „BLOKADA” w Kostrzynie

  Gorzowska drogówka od rana prowadzi kontrole w Kostrzynie nad Odrą. Sprawdzane są dokumenty, stan techniczny pojazdów czy też trzeźwość kierujących. Już podczas pierwszej godziny policjanci nałożyli mandaty karne i zatrzymali dowody rejestracyjne.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop agresji drogowej
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
OBEJRZAŁEM problem
Konkurs plastyczny Mój Przyjaciel LUPO