Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Policyjny raport ze zdarzeń na Woodstocku

  W dalszym ciągu trwają intensywne służby Policji pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy zdecydowali się przybyć na XXII "Przystanek Woodstock". Mimo, że dziś w nocy ze sceny zabrzmią ostatnie akordy tegorocznego festiwalu, to praca mundurowych trwać będzie nadal. Apelujemy, aby powroty do domu były odpowiedzialne i bogate w rozsądek. Do dyspozycji miłośników festiwalu jak zawsze będą policjanci.

 2. Bez oddziałów prewencji w Kostrzynie ani rusz

  Pół tysiąca policjantów z Oddziałów Prewencji dba o bezpieczeństwo w czasie tegorocznego festiwalu. Mundurowych z Gorzowa wspomagają policjanci z Warszawy, Wrocławia, Poznania i Łodzi. Doświadczenie jakie zdobyli przy zabezpieczaniu największych imprez procentuje. Przy zabezpieczeniu tegorocznego festiwalu, ich pracą kieruje mł. insp. Sławomir Łukaszewicz – Zastępca Dowódcy Podoperacji Woodstock.

 3. Woodstock 2016 w liczbach- raport końcowy Lubuskiej Policji

  W poniedziałek /18 lipca/ o godzinie 7.50 Dowódca Podoperacji „Woodstock” insp. Krzysztof Sidorowicz oficjalnie zakończył policyjne zabezpieczenie XXII edycji tego festiwalu. Niżej przedstawiamy ilościowe zdarzenia, które zostały zarejestrowane przez Policję od 11 do 18 lipca 2016 roku.

 4. Bezpieczeństwo na Woodstocku w liczbach

  Choć oficjalne otwarcie XXII „Przystanku Woodstock” nastąpiło w czwartek /14 lipca/, to dla policjantów służby związane z zabezpieczeniem jednego z największych festiwali w kraju trwają już od kilku dni. Praca policjantów potrwa z pewnością dłużej niż do momentu zakończenia ostatniego koncertu. Liczymy, że przypadków łamania prawa będzie jak najmniej, a wszyscy miłośnicy tej imprezy cali i zdrowi wrócą do swych domów.

 5. Wioska Policyjna na Przystanku Woodstock

  Wioska Policyjna kolejny już raz gości na terenie Przystanku Woodstock. W tym roku punkt działa pod hasłem „Zrozumienie człowieka = zrozumienie problemu”. Policyjne stoisko cieszy się sporym zainteresowaniem.

 6. Komendant Wojewódzki sprawdził gotowość Policji na Woodstocku

  Od oficjalnego otwarcia XXII Przystanku Woodstock dzieli nas 48 godzin. To już ostatni moment, aby wskazać ostateczne rozwiązania tak, aby praca policjantów była jeszcze bardziej profesjonalna i mogła gwarantować bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu. Niemal wszystkie służby są już na wyznaczonych posterunkach, a ich gotowość sprawdził szef lubuskich policjantów mł. insp. Jarosław Janiak.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy

Ruch drogowy

 1. Skuteczne działania strzeleckiej Policji

  Strzeleccy policjanci konsekwentnie eliminują z ruchu drogowego niebezpiecznych kierowców. W wyniku działań mundurowych zatrzymano kierowców w stanie nietrzeźwości, pod wpływem narkotyków, a także zatrzymano dwa prawa jazdy za zbyt szybką jazdę.

 2. Bezpiecznie na K-92 - działania międzyrzeckich policjantów

  Policjanci przeprowadzili kolejne działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu. Na drodze K- 92, w rejonie Trzciela mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 400 kierujących.

 3. Zatrzymane prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

  Funkcjonariusze z lubuskich komend zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Pięć osób będzie odpoczywać od kierownicy przez najbliższe trzy miesiące.

 4. Parada motocykli prowadzona przez policjantów

  Kolejny już raz lubuscy policjanci na motocyklach zabezpieczali paradę jednośladów. Wioska motocyklowa corocznie zaznacza swoją obecność. Bezpieczny przejazd możliwy jest dzięki funkcjonariuszom drogówki.

 5. Bezpieczny Woodstock z drogówką

  Na ulicach Kostrzyna i drogach dojazdowych do tego miasta coraz większy ruch. Ta sytuacja związana jest z woodstokowiczami wybierającymi się na jeden z największych festiwali w Europie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci z drogówki. Wszystko po to, aby przyjezdni bezpiecznie dojechali do Kostrzyna, a miejscowi jak najmniej odczuli utrudnienia związane ze wzmożonym ruchem na ulicach miasta.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop agresji drogowej
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa dla turystów
Antynarkotyczny MEM
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Bezpieczne wakacje z Lupo
Wioska Policyjna 2016 na 22 Przystanku Woodstock
BEZPIECZNE WAKACJE - KONKURSY