Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. „Bo nawigacja go tak poprowadziła” - nieodpowiedzialny kierowca jechał „pod prąd” drogą S3

  Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca busa marki Renault, który wjechał na drogę ekspresową S3 „pod prąd”. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę szybko przerwali policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Tłumaczenie kierowcy, że nawigacja go tak poprowadziła było niewystarczające dla mundurowych, którzy zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

 2. Zarządzanie kryzysowe przy imprezach masowych - ćwiczenia Lubuskiej Policji

  Blisko 200 lubuskich policjantów zaangażowanych było w procedurę związaną z wdrażaniem określonych rozwiązań sztabowych podczas sytuacji kryzysowych na imprezach masowych. Mobilizacja policyjnych sił miała na celu doskonalenie policyjnych umiejętności, które przy realnym zagrożeniu muszą zostać w pełni wykorzystane.

 3. Ratują ludzkie życie. Zawody policyjnych ratowników medycznych

  Udzielenie pomocy kobiecie, która została potrącona przez samochód ciężarowy to zadanie dla lubuskich, policyjnych ratowników, którzy walczyli w eliminacjach wojewódzkich zawodów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Już niebawem najlepsi funkcjonariusze będą walczyć o zwycięstwo w finale ogólnopolskim.

 4. „JA TEŻ BĘDĘ POLICJANTEM” – WYŁONIONO LAUREATÓW LUBUSKIEGO KONKURSU

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pn. „Ja też będę Policjantem!”. Wydarzenie, które patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, wpisało się w ideę promowania zawodu policjanta.

 5. Ukradł w firmie buty i ...przyszedł w nich do pracy

  Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z kradzieżami na terenie jednego z zakładów w powiecie świebodzińskim. Sprawa ujrzała światło dzienne ponieważ jeden z podejrzanych w skradzionych dzień wcześniej w tym zakładzie butach przyszedł do pracy. Policyjne czynności pozwoliły ustalić, że podejrzani dokonywali kradzieży w tej firmie od ponad miesiąca. Ich łupem padły biżuteria, zegarki i buty sportowe o wartości blisko 2600 zł. Całość utraconego mienia została odzyskana.

 6. Ślubowali na Sztandar – Nowi funkcjonariusze zasilili Lubuską Policję

  Lubuska Policja zasiliła swe szeregi nowymi funkcjonariuszami, którzy w środę (23 maja) złożyli uroczyste ślubowanie. Była to wyniosła chwila zarówno dla nowych policjantów, jak i ich rodzin obecnych na miejscu tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas uroczystości ślubowania wyróżniono także doświadczonych policjantów, którzy w swojej służbie wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Poszukiwany recydywista zatrzymany po pościgu i strzałach

  Wielokrotnie karany 32-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Chwilę później napadł na policjanta i zranił go w głowę. Najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Po pościgu i strzałach ostrzegawczych został skutecznie zatrzymany. Za popełnione przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed Sądem. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia. Na 1,5 roku trafi od razu bo był poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwa.

 2. Działania lubuskich policjantów podczas zatoru na A2

  Blisko 12 godzin trwały spore utrudnienia na lubuskim odcinku autostrady A2. Sięgający w szczytowym momencie korek 23 kilometrów sprawiał, że kierowcy utknęli na wiele godzin bez możliwości wykonania żadnego manewru. Z pomocą ruszyli policjanci z „autostradówki”, którzy po wyselekcjonowaniu osobówek, busów i autokarów z dziećmi, eskortowali je pasem awaryjnym na miejsca obsługi podróżnych i dalej na drogi lokalne. Okazało się, że te rozwiązanie okazało się niezwykle cenne dla tych osób.

 3. Na lubuskim odcinku A2 potężne utrudnienia

  Po świątecznym dniu wolnym i weekendowej przerwie w ruchu ciężarówek oraz wypadku w Niemczech na autostradzie A2 w rejonie Świecka utworzył się korek. Ruch odbywa się bardzo wolno, a zator ma już ponad 20 km i sięga aż do Rzepina. W newralgicznych miejscach pomagają policjanci. Ale warto skorzystać z przejść granicznych na południu regionu.

 4. „Bo nawigacja go tak poprowadziła” - nieodpowiedzialny kierowca jechał „pod prąd” drogą S3

  Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca busa marki Renault, który wjechał na drogę ekspresową S3 „pod prąd”. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę szybko przerwali policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Tłumaczenie kierowcy, że nawigacja go tak poprowadziła było niewystarczające dla mundurowych, którzy zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

 5. Międzynarodowe kolarskie zmagania bezpieczne dzięki pracy policjantów

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie oraz Posterunku Policji w Zbąszynku zabezpieczali etap wyścigu kolarskiego „Bałtyk–Karkonosze Tour”. Podczas zabezpieczania mundurowi dbali zarówno o bezpieczeństwo uczestników zawodów, kibiców jak i kierowali ruchem aby sportowe święto nie utrudniało codziennego życia mieszkańców.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"