Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. W szale okopali ciężarówkę – straty sięgają 10 tysięcy złotych

  Nietrzeźwy uczestnik zabawy, potykając się wpadł pod przejeżdżający pojazd. Nie odniósł obrażeń ale został zabrany na badania do szpitala. W akcie „zemsty” jego koledzy uszkodzili pojazd, pod który wpadł z własnej winy. Straty to około 10 tysięcy złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali wandali, którzy teraz odpowiedzą za swój czyn przed Sądem.

 2. Dzielnicowy odzyskał audi Q5 warte 130 tysięcy złotych

  Dzięki pracy dzielnicowego sierż. szt. Mateusza Hrabskiego, luksusowe Audi Q5 skradzione z terenu Niemiec, powróci do właściciela kilka godzin od zgłoszenia o jego kradzieży. Szacowana wartość odzyskanego auta to blisko 130 tysięcy złotych. Pojazd został zauważony na jednym z osiedlowych parkingów na terenie Gubina.

 3. „Współpraca jest doskonała” – porozumienie lubuskiej komendy i gorzowskiej akademii

  Porozumienie podpisane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka oraz rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża prof. dr hab. Elżbietę Skorupską-Raczyńską to ważny element współpracy tych dwóch instytucji. Policja i uczelnia korzystają z własnych doświadczeń, aby jeszcze lepiej realizować cele dydaktyczne i te związane z bezpieczeństwem. Parafowany dokument jest sformalizowaniem i zacieśnieniem wieloletniej już współpracy.

 4. Poszukiwany, ścigany, zatrzymany

  Policjanci z Sulęcina po pościgu zatrzymali 30-letniego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a pasażer poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo nissan, którym podróżowali, nie był dopuszczony do ruchu. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym policjanci odstąpili od ukarania mandatem karnym 30-letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego, a za niebezpieczną jazdę mężczyzna odpowie przed sądem.

 5. Nadkomisarz Piotr Fabijański - nowy szef zielonogórskich policjantów

  W poniedziałek (6 lutego) Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak powołał nadkom. Piotra Fabijańskiego na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze. Komendant Fabijański pełnił obowiązki na tym stanowisku od 4 listopada 2016 roku.

 6. Dzielnicowy z krwi i kości

  Dzielnicowy z Gozdnicy ustalił i zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież papierosów, alkoholu i pieniędzy. To nie pierwsza sprawa wykryta przez tego funkcjonariusza. Dzięki informacjom przekazanym przez dzielnicowego, policjanci ustalili kilku sprawców włamań i kradzieży oraz odzyskali skradziony sprzęt elektroniczny, telefony, rower i pieniądze.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. BUS & TRUCK – wspólnie dbamy o bezpieczeństwo także tych „cięższych”

  Policjanci krośnieńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Urzędu Celnego prowadzili działania BUS & TRUCK. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu krośnieńskiego zwłaszcza, w kontekście busów i pojazdów ciężarowych. Wzmożone kontrole kierowców samochodów ciężarowy, busów oraz autobusów, miały także na celu ujawnienie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 2. Lubuska Policja otrzymała narkotesty i kamizelki

  Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosława Kruszelnickiego uroczyście przekazał blisko 700 narkotestów i 200 kamizelek odblaskowych. Wartość otrzymanego sprzętu oscyluje w granicach 20 tysięcy złotych. Ten już niedługo trafi do lubuskich stróżów prawa w całym regionie.

 3. Policjanci kontrolowali gimbusy

  Pierwszego dnia po dwutygodniowej przerwie związanej z feriami zimowymi, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali gimbusy przewożące dzieci na zajęcia do szkół. Podczas żadnej z 11 kontroli nie stwierdzili nieprawidłowości.

 4. Piraci drogowi stracili prawa jazdy

  Pomimo wielu apeli, niekorzystnych warunków atmosferycznych i ogromnego ryzyka, wciąż niektórzy kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością. Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu czterech kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość.

 5. „Trzeźwy poranek” - był trzeźwy

  Ponad 400 skontrolowanych kierowców to bilans działań gorzowskiej drogówki. Podczas akcji „Trzeźwy poranek” policjanci w białych czapkach sprawdzali stan trzeźwości osób za kierownicą. Wyniki działań cieszą policjantów, gdyż żadna osoba nie zdecydowała się kierować pojazdem po alkoholu.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"