Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Lubuska Policja podsumowuje rok

  W poniedziałek lubuscy policjanci podsumowali swe działania w 2016 roku. Aktywność i skuteczność służb funkcjonariuszy garnizonu lubuskiego oceniła Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak. Lubuszanie mogą czuć się bezpiecznie.

 2. Lubuska Policja zabezpieczała wizytę Premier RP w Żaganiu

  Funkcjonariusze z województwa lubuskiego wspólnie z innymi służbami zabezpieczali wizytę Prezesa Rady Ministrów w Żaganiu. Współpraca policjantów z Biurem Ochrony Rządu oraz Żandarmerią Wojskową po raz kolejny stała na wysokim poziomie. Służby potwierdziły swój profesjonalizm. Było spokojnie i bezpiecznie.

 3. Docenieni za profesjonalną służbę

  Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak kolejny raz docenia służbę swoich podwładnych. Profesjonalnie wykonywane przez policjantów zadania skutkują rozwikłaniem trudnych i skomplikowanych spraw oraz przyczyniają się do ratowania najwyższych wartości- życia. To niezwykle istotne, aby funkcjonariusze którzy wykazują się ponadprzeciętną skutecznością, byli dostrzegani przez najwyższych przełożonych.

 4. Dwulatki świecą przykładem

  Policjanci gorzowskiej komendy miejskiej dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Funkcjonariuszki prewencji spotkały się z dziećmi ze żłobka. Dwulatki mogą teraz bezpiecznie wyjść na wycieczkę, bo są bardziej widoczne w kamizelkach odblaskowych. Dorośli powinni wziąć z nich przykład.

 5. Nowe radiowozy będą służyły w powiecie żarskim

  Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Żarach odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów. Zakup samochodów był możliwy dzięki wsparciu starostwa powiatowego, lokalnych samorządów i Komendy Głównej Policji.

 6. Lubuska Policja w trosce o bezdomnych

  Za oknem zima. Słupek rtęci coraz częściej osiąga wartość kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Taka aura to zmora dla wszystkich tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową. Dla bezdomnych każda doba to trudna walka o to, aby przeżyć. Dlatego lubuscy policjanci wspomagani przez przedstawicieli ośrodków pomocy oraz Caritasu dokładnie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni, okazując im niezbędną pomoc.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. Poszukiwany Litwin zatrzymany przez Policję i ITD

  Dzięki wspólnym działaniom świebodzińskich policjantów i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymano poszukiwanego listem gończym obywatela Litwy. Mężczyzna zalegał z zapłatą kary finansowej za przemyt papierosów.

 2. Skuteczny pościg ulicami Świebodzina

  Kierowca osobowej hondy uciekał przed Policją. Łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego mknął ulicami Świebodzina. Zdając sobie sprawę, że nie zgubi policjantów, porzucił auto i uciekał pieszo. Po krótkim pościgu wpadł w ręce mundurowych. 30-latek posiadał przy sobie narkotyki i kierował pod ich działaniem. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania.

 3. Zima nie odpuszcza, zwłaszcza na drogach!

  Oblodzona i przykryta śniegiem jezdnia w połączeniu z brakiem wyobraźni i brawurą może doprowadzać do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przekonał się o tym kierujący Tir-em, który stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

 4. Wolniej znaczy bezpieczniej

  Pomimo zimowej aury nie wszyscy kierowcy dostosowują prędkość do trudnych warunków panujących na drogach. Żagańscy policjanci ruchu drogowego jednego dnia zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. To skrajna nieodpowiedzialność kierowców.

 5. Piesi i rowerzyści chronieni przez zielonogórskich policjantów

  W poniedziałek policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnokrajowe działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas tych działań zielonogórscy policjanci obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów przez pieszych, a także na wykroczenia relacji kierowca – pieszy.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"