Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Policjantka uratowała mężczyznę z pożaru

  Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli sierż. Małgorzata Bednarz często wykazywała się dużą inicjatywą i aktywnością. Tej nocy było podobnie, choć służby akurat nie pełniła. Nie przeszkodziło jej to w tym, aby zaangażować się w pomoc, która ostatecznie uratowała ludzkie życie. Wyważając drzwi wspólnie ze swym partnerem, który jest zawodowym żołnierzem, dostała się do mieszkania i wyniosła mężczyznę z płomieni.

 2. Otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

  Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim już uroczyście otwarta. Na wydarzenie to przybyli przedstawiciele władz rządowych, wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci służb i instytucji współpracujących z Policją oraz mieszkańcy. Wybudowany od podstaw obiekt spełnia wszelkie standardy policyjnej placówki, gwarantuje odpowiednią obsługę interesantów, a funkcjonariuszom zapewnia wysoki komfort pracy.

 3. Obrady komisji konkursu „Antynarkotyczny MEM”

  We wtorkowe przedpołudnie (22 listopada 2016 r.) komisja konkursowa oceniała 61 prac przesłanych na konkurs na MEM profilaktyczny pn. „Antynarkotyczny MEM”. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. W sumie prace zostały przysłane z 15 lubuskich szkół.

 4. Sumienność i zaangażowanie - minister i komendant nagrodzili policjantów

  Udział w kontyngencie misyjnym na Węgrzech, zabezpieczenie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży czy sumienność i zaangażowanie w codziennej służbie – właśnie za to Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nagrodzili lubuskich funkcjonariuszy.

 5. Gorzowscy policjanci odzyskali wart 30 tys. złotych sprzęt wędkarski

  Dzięki pracy kryminalnych z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wlkp. odzyskano sprzęt wędkarski, który skradziono w ubiegłym miesiącu z łodzi zacumowanych na Warcie. Busole, wędki, kamizelki i inne akcesoria wędkarskie warte około 30 tys. złotych niebawem wrócą do właścicieli. Do sprawy zatrzymano cztery osoby, którym postawiono zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

 6. Mistrzyni Świata w rzucie dyskiem jest policjantką

  Policjantka z województwa lubuskiego, st. asp. Małgorzata Krzyżan została mistrzynią świata w rzucie dyskiem. Zawody, w których nasza koleżanka odniosła tak znaczący sukces odbyły się w australijskim Perth. Rzut na odległość 43,52 m dał jej medal z najcenniejszego kruszcu, czyniąc ją najlepszą zawodniczką globu w kategorii Masters W45 lat.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej

Ruch drogowy

 1. "Jestem cały odblaskowy, bo znam dobrze ruch drogowy" - wyniki konkursu

  Druga edycja konkursu „Jestem cały odblaskowy, bo znam dobrze ruch drogowy” rozstrzygnięta. Spośród prac nadesłanych z całego województwa wybrano najlepsze. Tegorocznymi zwycięzcami są uczniowie szkół z Gorzowa Wlkp. i Kostrzyna nad Odrą.

 2. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców

  W środę na drogach powiatu krośnieńskiego, przeprowadzono działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci skontrolowali trzeźwość przeszło 330 kierujących. Trzeźwość kierujących była bez zarzutu, jednak nie wszyscy zachowali się zgodnie z przepisami, za co ukarani zostali mandatami.

 3. Codzienne starania o bezpieczeństwo na drogach

  Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to główne zadanie strzeleckich policjantów. Podczas codziennej służby mundurowi prowadzą szereg działań zmierzających do wyeliminowania z ruchu drogowego niebezpiecznie jeżdżących kierowców.

 4. Finał kampanii „Jestem widoczny – jestem bezpieczny"

  29 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze odbył się uroczysty finał VIII edycji kampanii informacyjno-edukacyjnej "Jestem widoczny – Jestem bezpieczny". W tym roku na konkurs wpłynęły 253 prace.

 5. Widziałeś? Reaguj ! Nie daj się zabić na drodze !

  Lubuska Policja przypomina o możliwości przesyłania zapisów video utrwalonych samochodową kamerą, z agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań drogowych piratów. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji ! Nie daj siebie i swoich najbliższych zabić na drodze dlatego prześlij plik na stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"