Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Pies był głodny i wychłodzony, miał zaszronioną sierść – z pomocą przyszli policjanci

  Nie tylko bezdomni mogą liczyć na policyjną pomoc w czasie zimy. Ryzyko wychłodzenia w czasie niskich temperatur dotyczy również zwierząt, szczególnie tych bezpańskich. Dzięki czujności policjantów ze Strzelec Krajeńskich, udało się pomóc wychłodzonemu owczarkowi niemieckiemu. Zwierzę leżało przy temperaturze poniżej minus 10 stopni w zaroślach i prawdopodobnie interwencji czujnych policjantów zawdzięcza życie.

 2. Wielka akcja rozbicia grup przestępczych, których członkowie są podejrzani o włamania do bankomatów na „wybuch”

  Blisko 200 policjantów z CBŚP, z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, z KWP w Poznaniu, BOA, a nawet z Niemiec brało udział we wczorajszej akcji skierowanej przeciwko dwóm grupom przestępczym. Śledztwo dotyczy kradzieży z włamaniem do bankomatów przy użyciu metody „na wybuch”. Podczas działań zatrzymano 8 osób i zabezpieczono przedmioty mogące służyć do wysadzenia bankomatów. Śledztwo prowadzą policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

 3. SPOTKANIE MINISTRA JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO Z PRZEDSTAWICIELAMI SŁUŻB MUNDUROWYCH W LUBUSKIEM

  Realizacja założeń programu modernizacji oraz bezpieczeństwo i praca służb mundurowych województwa lubuskiego były głównym tematem odprawy, jaka w poniedziałek /12 lutego/ odbyła się siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wysłuchał meldunków komendantów Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

 4. Szybko ustaleni, zatrzymani i aresztowani za zabójstwo w Gubinie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 30-letniego młodego mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w kompleksie leśnym w okolicach Gubina.

 5. Gorzowska Policja podsumowała rok 2017

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. podsumowali swoją pracę w 2017 roku. Skuteczność gorzowskich stróżów prawa ocenił Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak. Mundurowi wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem, co miało bezpośredni wpływ na wysoką efektywność ich pracy. Ta z kolei przełożyła się na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu gorzowskiego.

 6. KONFERENCJA WOJEWODY LUBUSKIEGO I PRZEDSTAWICIELI SŁUŻB O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII

  Na najbliższe dwa tygodnie, szkolne plecaki zostały odłożone. Lubuscy uczniowie zaczynają ferie zimowe. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z szefami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, przedstawił przygotowania funkcjonariuszy do służby w tym właśnie czasie.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025
Bezpieczne ferie 2018

Ruch drogowy

 1. Piesi mogą czuć się bezpiecznie – dba o nich lubuska drogówka

  W województwie lubuskim trwają działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, które adresowane są do osób pieszych, ale także kierowców. Policjanci drogówki rozmawiają z pieszymi, rowerzystami i kierowcami, przestrzegając i namawiając ich do bezpiecznych zachowań na drodze. Zimowa szarość, trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi są słabo widoczni dla kierowców, a to negatywnie wpływa na ich bezpieczeństwo.

 2. Za przestępstwa drogowe odpowiedzą przed sądem

  W ciągu ostatnich kilku dni gubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których sprawy trafią do Sądu. Jeden z nich kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, drugiemu natomiast zarzuca się kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków.

 3. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki - wynikiem wspólnych działań Policji i ITD

  Nowosolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bacznie przyglądają się autobusom oraz samochodom ciężarowym. Wzmożone kontrole pojazdów o znacznych gabarytach mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach powiatu. Tym razem nowosolska drogówka wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę ciężarówki, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 4. Uwaga na oblodzenia na jezdni! Kierowco zwolnij!

  Na dworze aura utrudnia jazdę kierowcom. Zamarzający deszcz sprawia, że nawierzchnia jezdni jest śliska i znacznie utrudnia podróżowanie. Jak ważne jest zachowanie ostrożności szczególnie w takich warunkach, przekonał się o tym kierowca busa, który na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał do rowu i uderzył w skarpę. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

 5. Kontrole autokarów priorytetowym zadaniem gorzowskiej drogówki

  Gorzowska drogówka rozpoczęła kontrole busów i autokarów, którymi dzieci i młodzież będą przemieszczać się w miejsca zimowego wypoczynku. Mundurowi w białych czapkach będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i wymagane przez nich uprawnienia do przewożenia znacznej ilości osób. Takie kontrole to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez policjantów w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2018”.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
LUPAT
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"