Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Mł. insp. Jarosław Janiak nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wlkp.

  W środę, 3 lutego 2016 roku odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta garnizonu lubuskiego. Młodszy inspektor Jarosław Janiak został powołany na wniosek Komendanta Głównego Policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka.

 2. Aby trafnie oceniać zagrożenia

  Stworzenie mapy zagrożeń bezpieczeństwa opartej na wiedzy i doświadczeniu służb wraz z uwzględnieniem oczekiwań społecznych, to zagadnienie, które było poruszane na debacie w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Wnioski płynące ze spotkania, wykorzystane będą również na poziomie powiatowym, a dużą rolę w tym przedsięwzięciu odgrywać będą media lokalne.

 3. Lubuskie drogi najbezpieczniejsze w kraju

  650 tysięcy badań na zawartość alkoholu u kierowców, ponad 100 tysięcy mandatów i wniosków do Sądu, 4260 zatrzymanych nietrzeźwych zmotoryzowanych, blisko 800 zatrzymanych praw jazdy, ponad 18 tysięcy ujawnionych wykroczeń spowodowanych przez pieszych i kierowców wobec pieszych. To tylko niektóre liczby, które ukazują aktywność policjantów lubuskiej drogówki w minionym roku. Ich służba sprawiła, że na drogach województwa lubuskiego odnotowano najmniej wypadków i ofiar śmiertelnych w kraju.

 4. Konsultacje społeczne w gorzowskiej jednostce

  Bezpieczeństwo oraz porządek publiczny na terenie Gorzowa i okolicznych miejscowości, były tematem przewodnim pierwszych konsultacji społecznych, które w czwartek przeprowadzone zostały w siedzibie Komendy Miejskiej Policji. Informacje oraz spostrzeżenia przekazane przez uczestników spotkania zostaną poddane analizie przez Komendanta Miejskiego, a następnie posłużą opracowaniu tzw. „Mapy Zagrożeń” – swoistego kompendium wiedzy na temat bezpieczeństwa na terenie powiatu.

 5. Samochód odzyskany podejrzani o jego kradzież zatrzymani

  Dwa dni zajęło gorzowskim kryminalnym dotarcie do podejrzanych o kradzież osobowej skody. Skuteczna praca śledczych pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty. W mieszkaniu jednego z nich śledczy zabezpieczyli również prawie 50 gram amfetaminy. Cała trójka odpowie przed Sądem.

 6. Poznań - Rozpoznajesz tych mężczyzn? Zadzwoń!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu poszukują mężczyzn mogących mieć związek z przywłaszczeniem samochodu. W tym celu publikujemy nagranie oraz zdjęcia. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z Policją. Zapewniamy anonimowość!

Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych

Ruch drogowy

Polecane strony

Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
OBEJRZAŁEM problem