Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Lubuska Policja uczestniczyła w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski

  W Międzyrzeczu odbyły się diecezjalne uroczystości związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. W obchodach uczestniczyło kierownictwo lubuskiej policji. Jednym z punktów uroczystości był barwny korowód, który przedstawiał historię naszego kraju. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci prewencji i ruchu drogowego.

 2. Poznaliśmy najlepszych policjantów służby patrolowej

  W czwartek /16 czerwca/ odbył się FINAŁ XXIII WOJEWÓDZKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW PREWENCJI Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”. Po kilkugodzinnej, zaciętej rywalizacji poznaliśmy najlepszych policjantów, którzy będą reprezentować lubuską Policję w podobnych zawodach na szczeblu krajowym.

 3. Młodszy inspektor Jarosław Kowalski Komendantem świebodzińskich policjantów

  We wtorek /21 czerwca/ w świebodzińskiej komendzie Policji, odbyło się uroczyste wprowadzenie mł. insp. Jarosława Kowalskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie. Ceremonia odbyła się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosława Janiaka, władz samorządowych, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb oraz policjantów i pracowników cywilnych świebodzińskiej jednostki.

 4. Uroczyste wprowadzenie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie

  W Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie odbyła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie kom. Fabiana Rogali. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski.

 5. Policjanci uratowali dwóch chłopców

  Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu policjantów z międzyrzeckiej drogówki udało się uratować życie 9-latkowi i jego o dwa lata starszemu koledze. Jeden z chłopców leżał nieprzytomny na chodniku, a drugi w rzece, po tym jak skoczyli z jednego z mostów. Szybka i co najważniejsze skuteczna interwencja mundurowych, pozwoliła przywrócić czynności życiowe dzieci i tym samym uratować ich życie.

 6. „Policjant Ruchu Drogowego 2016” – najlepsi w lubuskim

  W Zielonej Górze rywalizowali policjanci drogówki o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Trzeci rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się st. asp. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy

Ruch drogowy

 1. Pirat drogowy stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna.

  Lubuscy policjanci z zespołu ds. zwalczania agresywnych zachowań na drogach kolejny raz potwierdzili swoją skuteczność. Tym razem w ich ręce wpadł 23-latek, który pomimo zakazu wyprzedzał inne samochody. Dodatkowo kierowca spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie zważając na jadące z naprzeciwka inne auta. Niestety dla niego, wszystko odbyło się pod czujnym okiem kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.

 2. Nieodpowiedzialny motocyklista stracił prawo jazdy

  Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym tj. kierowanie pojazdem nie dopuszczonym do ruchu, brak dokumentów i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej sulęcińscy policjanci zatrzymali kierującemu motocyklem prawo jazdy.

 3. Pasy pod lupą policjantów z drogówki

  Jedziesz samochodem? Zawsze zapinaj pasy. One mogą uratować Ci życie. Bez względu na to, czy jesteś kierowcą czy też pasażerem zadbaj o swoje bezpieczeństwo. To, w jakim stopniu przepisy są respektowane w tym zakresie, sprawdzali policjanci z krośnieńskiej drogówki.

 4. Przed wakacjami - co warto wiedzieć

  O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 5. „Policjant Ruchu Drogowego 2016” – najlepsi w lubuskim

  W Zielonej Górze rywalizowali policjanci drogówki o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Trzeci rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się st. asp. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop agresji drogowej
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa dla turystów
Antynarkotyczny MEM
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Bezpieczne wakacje z Lupo
Wioska Policyjna 2016 na 22 Przystanku Woodstock