Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Szef lubuskich policjantów spotkał się z Witniczanami

  Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosław Janiak wiele dodatkowego czasu poświęca na wsłuchiwanie się w głos społeczeństwa. Świadczą o tym liczne spotkania z przedstawicielami instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, przedstawicielami samorządów czy lokalnych stowarzyszeń. Tym razem szef lubuskich policjantów spotkał się z osobami związanymi z Towarzystwem Przyjaciół Witnicy.

 2. „Policjant służby kryminalnej roku 2016” – najlepsi w lubuskim

  9 – 10 maja w siedzibie lubuskiej policji wyłoniono najlepszych policjantów służby kryminalnej. Podczas zawodów policjanci musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz zadaniem praktycznym – oględzinami miejsca zdarzenia i kazusem prawnym. Zwyciężyli policjanci z Nowej Soli, którzy będą reprezentować lubuski garnizon w finale ogólnopolskim konkursu w Szkole Policji w Pile.

 3. Napadli na bank. Kolejny napastnik jest już w rękach gorzowskich policjantów

  W ubiegły piątek /13 maja/ policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na bank w Nowej Soli. Poszukiwany listem gończym napastnik, ukrywał się w jednej z nadmorskich miejscowości.

 4. Komendanci na wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka

  W sobotę (14 maja) w Gorzowie Wlkp. odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. W mszy świętej w Katedrze Gorzowskiej oraz uroczystościach na Placu Katedralnym wzięli udział komendanci lubuskiej Policji i poczet sztandarowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 5. „Granice terroryzmu” – pokaz Sekcji AT

  W Jesionce pod Zieloną Górą odbywa się XII Seminarium Kryminalistyczne dotyczące terroryzmu. Spośród wielu zagadnień tematycznych uczestnicy spotkania obejrzeli m.in. specjalny pokaz Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp. Policjanci zaprezentowali dynamiczne zatrzymanie przestępców, a także ujawnienie i zneutralizowanie ładunków wybuchowych.

 6. Policyjne uderzenie w nielegalny obrót tytoniem

  Nielegalne papierosy, tytoń oraz duże sumy pieniędzy zabezpieczyli żarscy policjanci w poniedziałek /16 maja/ w przygranicznej Łęknicy i Chwaliszowicach. Efektywna praca operacyjna funkcjonariuszy skutkowała w rezultacie zabezpieczeniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, których wartość szacowana jest na 3,5 miliona złotych.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy

Ruch drogowy

 1. Uciekał przed policjantami. Pirat drogowy zatrzymany.

  Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 30-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego zatrzymany przez policjantów z lubuskiej drogówki. Kierowca wpadł po tym, jak wykonał szereg mrożących krew w żyłach manewrów, przy prędkości dochodzącej do 200 km/h. Jak się okazało 30-latek nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę, bo miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Teraz odpowie za liczne wykroczenia i przestępstwo.

 2. Jechał zdecydowanie za szybko – zatrzymała go zielonogórska drogówka

  Policjanci z zielonogórskiej drogówki, po raz kolejny w ostatnim czasie, przerwali jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy. 30-latek jechał niemal 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego mandatem i punktami karnymi.

 3. W trosce o bezpieczeństwo na drodze

  Głównym zadaniem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Podczas służby m.in. kontrolują kierowców, obserwują zachowanie pieszych, zabezpieczają zorganizowane przejazdy, czy też współpracują z innymi służbami dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 4. Policjanci odzyskali skradzione auto na „TRASIE E-30”

  Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami pozostałych służb przeprowadzili międzynarodowe działania pn. TRASA E-30. Pod lupą znalazła się międzynarodowa trasa biegnąca przez Holandię, Niemcy i Polskę. Efektem było m.in. odzyskanie, przez policjantów z sulęcińskiej drogówki, skradzionego w Niemczech samochodu.

 5. „GIMBUSY” do kontroli

  Policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych kontrolowali autobusy dowożące dzieci do szkół. W ramach działań „GIMBUS” mundurowi zwracali uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców. Kontrole prowadzone były na terenie całego powiatu gorzowskiego.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop agresji drogowej
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Konkurs plastyczny Mój Przyjaciel LUPO
Antynarkotyczny MEM
Bezpieczne wakacje z Lupo
Wioska Policyjna 2016 na 22 Przystanku Woodstock