Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Fałszywa informacja - skuteczna reakcja lubuskich policjantów

  Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który zadzwonił na numer alarmowy 112 i przekazał, że ma przy sobie karabin, granaty i zakładnika. Skuteczne działanie lubuskich policjantów doprowadziło do zatrzymania mężczyzny, który miał w mieszkaniu przedmiot wyglądający jak broń. Do akcji włączyli się antyterroryści. 33-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

 2. Oddaliśmy cześć poległym policjantom

  14 lipca br. swoje święto obchodzi Lubuska Policja. W tym uroczystym dniu słowa uznania i szacunku należą się wszystkim funkcjonariuszom – także tym, którzy polegli na służbie. Oddając im cześć i honor, delegacje policjantów, emerytów policyjnych, przedstawiciele współpracujących z nami formacji, instytucji i władz rządowych i samorządowych zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów. Niech pamięć o nich trwa wiecznie…

 3. Lubuskie obchody Święta Policji

  Wojewódzkie obchody Święta Policji to czas podziękowań dla lubuskich funkcjonariuszy za zaangażowanie i codzienną służbę społeczeństwu. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu, policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Uroczysty apel połączony z przekazaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbył się w piątek (14 lipca). Honorowy patronat nad obchodami objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 4. To szczególny dzień… „Ślubuję!”

  Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. W czwartek (6 lipca) siedmiu funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

 5. Policjanci wyróżnieni za profesjonalizm i zaangażowanie

  Nagrody Komendanta Wojewódzkiego Policji trafiły do policjantów, którzy podczas wykonywania służbowych obowiązków wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Dzięki ich postawie osoby poszukiwane zostały zatrzymane, a po pościgu udało odzyskać się skradzione auto.

 6. Wprowadzenie Komendanta Komisariatu Policji w Szprotawie

  Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu, insp. Artur Kamiński w obecności władz samorządowych oraz policjantów i pracowników jednostki wprowadził na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Szprotawie asp. sztab. Zbigniewa Krzyszczyka.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Działania „Jednoślad” gorzowskiej drogówki

  W okresie letnim, przy panujących korzystnych warunkach atmosferycznych, na drogach i ścieżkach rowerowych panuje wzmożony ruch miłośników jednośladów. O ich bezpieczeństwo dbają gorzowscy policjanci ruchu drogowego. Mundurowi cyklicznie prowadzą działania „Jednoślad”, podczas których zwracają uwagę czy rowerzyści jeżdżą przepisowo, a co za tym idzie bezpiecznie.

 2. Działania „Prędkość” lubuskiej drogówki

  Przez trzy dni lubuscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pn. „Prędkość”. Na terenie powiatu żagańskiego mundurowi ujawnili 70 przypadków przekroczeń dopuszczalnej prędkości i zatrzymali jedno prawo jazdy. Z kolei policjanci świebodzińskiej drogówki ujawnili 43 wykroczenia związane z jazdą z nadmierną prędkością oraz zatrzymali 5 praw jazdy na okres 3 miesięcy.

 3. Trzy promile, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i list gończy... właśnie za niestosowanie się do zakazu

  Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym chryslerem. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma aż trzy promile alkoholu w organizmie. Poza tym posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności – właśnie za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 40-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Policjanci dbali o bezpieczeństwo 6 tysięcy motocyklistów

  Blisko 70 policjantów zadbało o bezpieczeństwo uczestników XXII edycji zlotu motocyklowego w Łagowie. Trwające dwa dni święto fanów dwóch kółek przebiegło bez zakłóceń. Dopisała zarówno pogoda jak i dobra zabawa uczestników. Szacuje się, że wydarzenie przyciągnęło nawet 6 tysięcy motocyklistów.

 5. Narkotyki ujawnione podczas kontroli drogowej

  Policjanci z żarskiej drogówki podczas kontroli drogowych przy pasażerach ujawnili i zabezpieczyli woreczki strunowe ze środkami odurzającymi. Za ich posiadanie grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Wioska Policyjna 2017
KONKURS BEZPIECZNE WAKACJE 2017
Policjant, który mi pomógł
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"