Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  22 marca 2017 roku pożegnaliśmy naszego Kolegę śp. mł. insp. Piotra Tomkiewicza, Komendanta Komisariatu Policji w Szprotawie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza święta w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu, koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego ks. Tadeusza Lityńskiego.

 2. Gorzowscy policjanci uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie

  Dyżurny gorzowskiej komendy uzyskał informację o mężczyźnie leżącym na klatce schodowej. Policjanci przybyli na miejsce stwierdzili u niego brak czynności życiowych i natychmiast przystąpili do resuscytacji, którą prowadzili do przyjazdu ratowników medycznych. Na szczęście po kilku minutach u mężczyzny powrócił puls i został on przywieziony do szpitala.

 3. Zginął tragicznie na służbie. Cześć Jego pamięci!

  16 marca 2017 roku zginął na służbie podinsp. Piotr Tomkiewicz, Komendant Komisariatu Policji w Szprotawie. Policjant pozostawił żonę i dwoje dzieci. To wielka strata dla Rodziny i dla całego środowiska policyjnego. Łączymy się w bólu z najbliższymi tragicznie zmarłego funkcjonariusza.

 4. Policja bliżej społeczeństwa – kolejne Posterunki Policji służą mieszkańcom

  W Przytocznej i Zbąszynku reaktywowano i uroczyście otwarto Posterunki Policji, które będą służyć społeczeństwu. Potrzebę ponownego ich funkcjonowania zgłaszali mieszkańcy gmin podczas licznych konsultacji społecznych. Uroczystości odbyły się w obecności Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. To społeczność lokalna jest największym beneficjentem tych przedsięwzięć, która w miejscu swego zamieszkania ma czuć się bezpieczna.

 5. Czujni policjanci, videorejestrator w pogotowiu – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i 114 km/h w terenie zabudowanym

  38-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. jechał przez miejscowość Białcz aż 114 km/h, a chwilę wcześniej wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Te niebezpieczne sytuacje zostały zarejestrowane przez policyjny videorejestrator. Policjanci zatrzymali kierowcy BMW uprawnienia do kierowania i za popełnione wykroczenia ukarali go mandatem karnym w wysokości 700 zł i 20 punktami karnymi.

 6. Fałszywy policjant przeszukał mieszkanie

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wszedł do mieszkania podając się za policjanta i przeszukał pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Pokrzywdzony był przekonany, że to funkcjonariusz Policji i nie zgłosił tego faktu organom ścigania. Zatrzymanemu 28-latkowi za tego typu przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Policjanci kontrolowali przewóz materiałów niebezpiecznych

  Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej prowadzili działania „ADR przewóz materiałów niebezpiecznych”, podczas których kontrolowali kierujących przewożących niebezpieczne substancje. Mundurowi sprawdzali zgodność przewożonych materiałów z dokumentacją i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących takimi pojazdami. Policjantom podczas działań towarzyszyli strażacy i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 2. Policyjne motocykle wyruszyły na szosy

  Gorzowska drogówka wsiada na motocykle i rusza w patrol. Policyjne jednoślady już od kilku dni możemy zobaczyć na drogach Gorzowa i okolic. Dzięki wykorzystaniu ich w codziennej służbie policjanci mogę skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów. Ważne, aby jazda na motocyklu sprawiała przyjemność, ale przede wszystkim była bezpieczna.

 3. Dbamy o bezpieczeństwo - kontrolujemy trzeźwość

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili weekendowe działania „Trzeźwy poranek”. Od wczesnych godzin, na najbardziej ruchliwych ulicach Gorzowa, mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, którzy wykazali się godną pochwały odpowiedzialnością i rozwagą. Spośród 830 przeprowadzonych badań trzeźwości nie stwierdzono pijanych osób za kierownicą.

 4. Przyszli kierowcy… to bezpieczni kierowcy

  Policjanci gorzowskiej drogówki prowadzą działania pn. „Nauka Jazdy”. Podczas nich prowadzone są kontrole pojazdów uczestniczących w szkoleniu, ich stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Pod czujnym okiem mundurowych i pracownika gorzowskiego magistratu są również sami instruktorzy nauki jazdy. Wszystko po to, aby kursanci zasiadający pierwszy raz za kierownicą czuli się pewnie i bezpiecznie.

 5. Niebezpieczną jazdę przerwał policyjny videorejestrator

  Policjanci lubuskiej drogówki cały czas prowadzą działania zmierzające do przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. W ostatnich dniach niebezpieczną jazdę dwóch z nich przerwał policyjny videorejestrator. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h, a drugi o 59 km/h. Oba wykroczenia popełnione zostały w terenie zabudowanym, dlatego poza mandatem i punktami karnymi kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
KONKURS PLASTYCZNY „Lubuski dzielnicowy bliżej dzieci”
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"