Policja Lubuska

Najczęściej czytane

 1. Nadszedł ten dzień... Jestem policjantem

  Kolejni policjanci zasilili w piątek (15 kwietnia) szeregi lubuskiej Policji. 20 funkcjonariuszy w samo południe złożyło ślubowanie na sztandar. Za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. Po jego ukończeniu wrócą do swoich jednostek, aby skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

 2. Podpalił las i chciał odebrać sobie życie – ćwiczenia strzeleckich służb

  Strzeleccy policjanci poszukiwali 26-letniego mężczyznę, który wyszedł z domu, pozostawiając jedynie list z informacją, że chce popełnić samobójstwo. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli mundurowi z Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Leśnej. Tym razem były to scenariusz ćwiczeń z jakim zmierzyły się strzeleckie służby.

 3. Policjanci ustalają okoliczności wypadku

  Lubuscy policjanci pod nadzorem sulęcińskiej prokuratury ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 kwietnia) przed godziną 1.00 na drodze wojewódzkiej nr 139 w rejonie miejscowości Gądków Wielki. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby.

 4. Prawie trzy promile i kilkadziesiąt ton na drodze

  Nawet dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów może orzec sąd wobec obywatela Rosji. Mężczyzna jechał samochodem ciężarowym z naczepą mając prawie trzy promile alkoholu. Został zatrzymany przez patrol gorzowskiej drogówki.

 5. Lubuska drogówka na inauguracji sezonu motocyklowego

  Setki fanów motocykli wzięło udział w paradzie motocykli zorganizowanej z okazji oficjalnego rozpoczęcia sezonu. W imprezie nie zabrakło lubuskich policjantów, którzy korzystając z okazji, promowali bezpieczeństwo na drodze. Jedną z form naszego zaangażowania był test wiedzy i umiejętności przygotowany specjalnie dla miłośników jednośladów. Najlepsi w tych zmaganiach odebrali atrakcyjne nagrody.

 6. Zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości ponad 130 tys. złotych.

  Gubińscy policjanci udaremnili przedostanie się na polski rynek blisko 3,5 tys. paczek papierosów oraz 37 kg krajanki tytoniowej. Nielegalne wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 86 tys. zł. Z kolei policjanci z Sulęcina zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 60 kg nielegalnego tytoniu.

Dzielnicowi
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy

Ruch drogowy

 1. Policyjna „BLOKADA” w Kostrzynie

  Gorzowska drogówka od rana prowadzi kontrole w Kostrzynie nad Odrą. Sprawdzane są dokumenty, stan techniczny pojazdów czy też trzeźwość kierujących. Już podczas pierwszej godziny policjanci nałożyli mandaty karne i zatrzymali dowody rejestracyjne.

 2. Kolejne zatrzymane prawa jazdy

  W ostatnich dniach policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy sześciu kierującym. Najczęstszą przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Nierozważni kierowcy dopiero za trzy miesiące będą mogli wrócić za kierownicę.

 3. Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

  64–letni, nietrzeźwy kierowca, próbował wręczyć policjantom 1000 euro łapówki, aby "zapomnieli" o całej sprawie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie za jazdę po pijanemu i próbę wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Nieodpowiedzialny motocyklista jechał 200 km/h

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. 37-letni mężczyzna jechał 200 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h.

 5. Szybka jazda jest niebezpieczna

  Prawie pół tysiąca kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości w czasie kilkunastogodzinnych działań. Lubuska drogówka przypomina, że zbyt szybka jazda to główna przyczyna poważnych wypadków. Dlatego policjanci nie mają zamiaru odpuszczać drogowym piratom.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop agresji drogowej
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Niebieska Linia
Policjant, który mi pomógł
OBEJRZAŁEM problem
Konkurs plastyczny Mój Przyjaciel LUPO