Aktualności

Woodstock'owicze opuszczają Kostrzyn. Pomagają im policjanci

Data publikacji 17.07.2016

Dobiega końca XXII Przystanek Woodstock. Część miłośników festiwalu już opuściła koncertowe pole. Ale zdecydowana większość uczestników szykuje się dopiero do podróży. W bezpiecznych powrotach jak co roku pomagają policjanci, którzy w Kostrzynie zostaną jeszcze dłużej.

Miłośnicy Woodstocku na kolejne muzyczne atrakcje będą musieli poczekać do przyszłego roku. O godzinie 2.30 zakończył się ostatni koncert, po którym część z uczestników już udawała się w kierunku dworca lub pojazdów, którymi przybyła do Kostrzyna. Jednak zdecydowana większość koncertowiczów dopiero na niedzielę przewidziała powrót do swych domów. Przygotowani na taką sytuację są policjanci, którzy już od tygodnia czuwają nad ich bezpieczeństwem. Blisko 1600 mundurowych było oddelegowanych do Kostrzyna, aby zabezpieczyć jeden z największych festiwali w Polsce. Przygraniczne miasto raz w roku urasta do wielkich rozmiarów. To ogromne przedsięwzięcie dla wielu służb, które od lat wspaniale ze sobą współpracują, aby ranga organizacyjna i jakość dowodzenia była jak największa. Wszystko po to, aby wszyscy Ci, którzy zarówno na stałe mają w swych kalendarzach zapisaną obecność na Woodstocku, oraz Ci, którzy spontanicznie tu docierają, mogli czuć się bezpiecznie. Zapanowanie nad tak wielkim natężeniem ruchu pieszych i pojazdów przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa tych osób, wymaga profesjonalizmu. Dlatego w zabezpieczeniu tej wielkiej podoperacji biorą udział najlepsi policjanci nie tylko z województwa lubuskiego, które jest gospodarzem imprezy, ale i całej Polski. Za wspomaganie lubuskich stróżów prawa naszym kolegom należą się duże słowa uznania i podziękowania. Ale warta podkreślenia jest również wzorowa współpraca ze służbami organizatora, które skutecznie przekazywały Policji osoby przekraczające granice prawa na samym woodstock'owym polu.

Zapewniając o skutecznej pracy policjantów przy powrotach, apelujemy o stosowanie się do ich wskazówek, aby utrudnienia w ruchu drogowym czy pieszym, które w dniu wyjazdu są nieuniknione, były jak najmniejsze i jak najkrótsze. Warto przy tym skorzystać z tras alternatywnych. Prosimy również o rozsądek. Niezwykle istotne jest, aby zmotoryzowani korzystali z licznych punktów, gdzie przeprowadzane są badania na zawartość alkoholu, aby mieć pewność, że za kierownicę wsiadają trzeźwi. Tych, którzy do swych domów będą wracać pociągami prosimy, aby podróż ta również była rozsądna, bez nieodpowiedzialnych pomysłów, które mogą skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu czy nawet tragedią. Dziękujemy za współpracę, bez której nie ma mowy o dobrej organizacji, a tym samym o bezpieczeństwie. Praca policjantów przy zabezpieczeniu Woodstocku dobitnie pokazuje, że społeczeństwo na Policję może liczyć.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

video: sierż. Maciej Kimet

 

Powrót na górę strony