,,Jabłko lub cytryna” – wspólne działania policjantów i dzieci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

,,Jabłko lub cytryna” – wspólne działania policjantów i dzieci

Data publikacji 22.09.2016

Strzeleccy policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy zatrzymywani do kontroli otrzymywali od dzieci jabłko za bezpieczną jazdę, natomiast cytrynę za złamanie przepisów.

W środę (21 września) w Bobrówku odbyły się inne niż dotychczas działania strzeleckich policjantów. Przy przejściu dla pieszych, w rejonie Szkoły Podstawowej, powstał specjalny punkt kontrolny, gdzie jazdę kierowców kontrolowali mundurowi oraz dzieci.

Przejście dla pieszych w rejonie placówki oświaty jest miejscem, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Niestety nie wszystkie osoby zasiadające za kierownicą samochodu zdają sobie z tego sprawę. Aby uświadomić im ten fakt, w codzienną akcję strzeleckiej drogówki włączyły się dzieci, które nagradzały prawidłowo jadących kierowców jabłkiem. Kwaśna nagroda czekała na osoby, które naruszyły przepisy ruchu drogowego. Dla nich uczniowie podstawówki przygotowali plasterek cytryny. Dodatkowo kierowcy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących bezpiecznej jazdy. Niestety kwaśny owoc i pytania zadawane przez dzieci to nie wszystko co czekało kierowców. Na końcu każdej kontroli policjanci chwalili osoby przestrzegające przepisy ruchu drogowego, natomiast  pouczali bądź karali mandatami tych, którzy złamali prawo.

Prawie dwugodzinne działania policjantów i dzieci przebiegły w sposób bezpieczny, wywołując na ich twarzach wiele uśmiechu. Kierowcy w większości przypadków jeździli poprawnie, lecz znalazło się kilka osób, które za naruszenie przepisów poniosło ,,kwaśną” karę.

 

sierż. Mateusz Sławek

KPP w Strzelcach Kraj.

Ładowanie odtwarzacza...