Lubuska Policja gotowa do działań „Listopadowy weekend” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Lubuska Policja gotowa do działań „Listopadowy weekend”

Data publikacji 10.11.2017

Kierowanie ruchem, sprawdzanie trzeźwości kierowców, kontrole prędkości to tylko kilka z wielu zadań jakie czekają lubuskich policjantów w nadchodzący weekend. Wszystko po to, aby uroczystości związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości Polski odbyły się bezpiecznie, a podróżujący sprawnie dotarli do celu.

W okresie Święta Odzyskania Niepodległości Polski w wielu miastach będą organizowane uroczystości państwowe. Wiąże się to ze zmianami organizacji ruchu drogowego i koniecznością obrania alternatywnych tras przez kierowców. Aby podróżowanie nie sprawiało jednak im trudności, w wielu miejscach ruchem będą kierowali policjanci. Głównym zadaniem mundurowych w białych paczkach będzie pomaganie podróżującym w sprawnym, a co najważniejsze bezpiecznym dotarciu do celu. Tu warto przypomnieć, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, zarówno ci zmotoryzowani jak i rowerzyści oraz piesi słuchali i stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów. Oprócz kierowania ruchem funkcjonariusze będą patrolowali główne trasy województwa lubuskiego, ale także drogi o mniejszym natężeniu ruchu. Sprawdzanie trzeźwości kierowców, prędkości pojazdów i sposobu przewożenia pasażerów to podstawowe czynności jakie będą wykonywali policjanci podczas kontroli drogowych.

Zaangażowanie mundurowych to jednak nie wszystko. Do bezpiecznego podróżowania wymagane jest także odpowiednie przygotowanie samych kierowców. Przed wyjazdem odpowiednio wcześniej zaplanujmy trasę, sprawdźmy stan techniczny pojazdu oraz zadbajmy o nasz stan psychofizyczny. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i co najważniejsze trzeźwi. Jeśli nie jesteśmy pewni naszej trzeźwości, podejdźmy do najbliższej jednostki Policji i całkowicie bezpłatnie zbadajmy się przy użyciu urządzenia Alcoblow.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczną podróż!

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.