Aktualności

Współpraca ze społeczeństwem przynosi efekty - „graficiarz” zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów

Data publikacji 10.01.2018

Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca Nowej Soli dyżurnemu policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 20-letniego „grafficiarza”, który pozostawił ślad swojej twórczości na murowanym ogrodzeniu jednej z firm. Mężczyzna za swoje nierozsądne zachowanie odpowie przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór (5 stycznia) dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Nowej Soli otrzymał informację od mieszkańca Nowej Soli, że na jednej z ulic ktoś maluje graffiti na murze. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce. Tam zastali młodego mężczyznę, który malował na murowanym ogrodzeniu miejscowej firmy. Podczas rozmowy z nim mundurowi zauważyli, że 20-latek ma ręce brudne od farby, a w trakcie kontroli osobistej ujawnili przy nim puszkę farby. W jego aucie natomiast funkcjonariusze znaleźli różne projekty graffiti oraz pozostałe puszki z farbami. Policjanci ustalili, że młody mieszkaniec powiatu wschowskiego może odpowiadać również za inne przypadki uszkodzenia mienia. 20-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Kodeks Karny za te przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do pięciu lat. Ponadto sąd może nakazać podejrzanemu o te przestępstwo naprawienie szkody czyli przywrócenie uszkodzonej elewacji do stanu poprzedniego. Policjanci doceniają postawę zgłaszającego, który poinformował dyżurnego o tym zdarzeniu. Dobrej współpraca społeczeństwa z Policją pozytywnie wpływa na poziom naszego bezpieczeństwa.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli