Pokazowy weekend na Jeziorze Sławskim - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Wschowa

Pokazowy weekend na Jeziorze Sławskim

Data publikacji 10.09.2018

W miniony słoneczny weekend w Lubiatowie odbył się festyn dla dzieci i młodzieży. Podczas takiej imprezy nie zabrakło policyjnych patroli rowerowych, policyjnych wodniaków, którzy wspólnie z WOPR-em zaprezentowali na Jeziorze Sławskim działania ratownicze. Była to świetna okazja to przybliżenia policyjnego fachu.

Słońce, woda, las, rowery, łodzie i służby ratownicze – w taki w skrócie można opisać weekendowe działania policjantów i woprowców na Jeziorze Sławskim. W niedzielne popołudnie (9 września) w Lubiatowie odbył się festyn zorganizowany przez kolską parafię. Organizatorzy zapewnili przybyłej młodzieży szereg atrakcji. Na takim festynie nie zabrakło sławskich policjantów, którzy zaprezentowali policyjną łódź podczas manewrów na jeziorze. Pokaz ratowniczy polegający na podejmowaniu osoby tonącej z wody został zaprezentowany przez sławski WOPR. Z linii brzegowej zgromadzona młodzież bacznie obserwowała działania służb i wsłuchiwała się prelekcje dotyczące zasad bezpiecznej kąpieli, korzystania ze sprzętu pływającego w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zgromadzona młodzież mogła obejrzeć policyjny sprzęt i przybliżono jej policyjną profesję zapraszając tym samym do wstąpienia w nasze szeregi.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa