STOP dla alkoholu za kierownicą – (nie)trzeźwy poranek w Gubinie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

STOP dla alkoholu za kierownicą – (nie)trzeźwy poranek w Gubinie

Data publikacji 25.03.2019

Punktualnie o 6 rano policjanci z krośnieńskiej drogówki rozpoczęli działania „Trzeźwy kierowca”. Już po godzinie ich pracy prawo jazdy straciło czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swojego auta po alkoholu. To pokazuje, że policyjne kontrole trzeźwości mają swoje uzasadnienie i będą prowadzone w przyszłości.

Jazda pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, to surowe konsekwencje dla kierowców i przede wszystkim ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo coraz większej świadomości wśród zmotoryzowanych i coraz częstszych policyjnych kontroli, część osób bagatelizuje te zagrożenie. Dlatego mundurowi w „białych czapkach” regularnie prowadzą działania, które mają wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu

W poniedziałkowy poranek (25 marca) na rondzie Niepodległości w Gubinie policjanci krośnieńskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierowców. Czterech z nich wcześniej spożywało alkohol i nie powinni siadać za kierownicą. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mężczyzna, który kierował swoim samochodem mając w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy byli pod wpływem alkoholu zatrzymano prawo jazdy. Ponadto czeka ich postępowanie karne. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Naczelnik krośnieńskiej drogówki asp. szt. Dariusz Kocur zapewnia, że takie działania będą kontynuowane w przyszłości.

 

Źródło: kom. Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Ładowanie odtwarzacza...