Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom 200 euro łapówki - usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom 200 euro łapówki - usłyszał zarzuty

Data publikacji 03.06.2019

Policjanci żarskiej drogówki zatrzymali 32-letniego kierującego ciężarówką, który w zamian za odstąpienie od czynności oferował usiłował wręczyć łapówkę policjantom. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (31 maja) dyżurny żarskiej jednostki otrzymał informację, że na teren jednej z firm w Żarach wjechał kierowca ciężarowego volvo, który znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. 32-letni obywatel Rosji nie chciał pogodzić się z utratą prawo jazdy. Wyciągnął cztery banknoty po 50 euro informując, że przekazuje pieniądze w zamian za to, że policjanci odstąpią od swych czynności. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który noc spędził w policyjnym areszcie. Oferowane banknoty zostały zabezpieczone procesowo jako dowód rzeczowy.

Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach