Zatrzymane trzy osoby, zabezpieczone narkotyki i pieniądze efektem policyjnych działań - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Zatrzymane trzy osoby, zabezpieczone narkotyki i pieniądze efektem policyjnych działań

Data publikacji 13.06.2019

W ciągu pięciu dni policjanci z Gubina i Krosna Odrzańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali kilkadziesiąt gram marihuany. Kryminalni zabezpieczyli też kilkanaście krzewów konopi indyjskich, pieniądze oraz przedmioty służące do porcjowania tak zwanych „działek”.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek (7 czerwca), kiedy to gubińscy kryminalni weszli do mieszkania 22-latka, przy którym wcześniej znaleziono narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili u niego 17 krzewów konopi. Młody mężczyzna odpowie karnie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale także za nielegalną uprawę konopi.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło we wtorek (11 czerwca). U pierwszego z podejrzanych, 18-letniego mieszkańca Gubina policjanci znaleźli blisko 64 g marihuany, a także wagę i woreczki strunowe oraz znaczną ilość pieniędzy. Wszystkie te rzeczy zostały przez policjantów zabezpieczone. Następnego zatrzymania dokonali policjanci z Krosna Odrzańskiego. 28-latek w doniczce uprawiał konopie, a ponadto policjanci ustali że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na kolejną rozprawę sądową.

Przypominamy, że w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii osoba posiadająca środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli byłaby to znaczna ilość narkotyków sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Trzy lata pozbawienia wolności grozi też osobie uprawiającej konopie.

 

Źródło: kom. Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone konopie
  • zabezpieczone narkotyki i pieniądze
  • zabezpieczone narkotyki
  • ważenie zabezpieczonych narkotyków
  • zabezpieczone narkotyki