Trzymał nożyczki i groził, że odbierze sobie życie. Policjanci zapobiegli tragedii - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Słubice

Trzymał nożyczki i groził, że odbierze sobie życie. Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci ruchu drogowego słubickiej komendy kolejny raz potwierdzili swój profesjonalizm. Ich szybkie decyzje i zdecydowane działania uratowały 82-latka, który groził, że odbierze sobie życie. W poranionych rękach trzymał nożyczki, które policjanci odebrali w ostatniej chwili. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia.

W czwartek  (21 maja ) tuż przed godziną 13.00, dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który groził, że zrobi sobie krzywdę. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policjantów. W gminie Ośno Lubuskie funkcjonariusze po wejściu do mieszkania, zauważyli  mężczyznę, który z ranami ciętymi nadgarstków z nożyczkami w dłoni „ mówił, że zaraz odbierze sobie życie”. Sytuacja była niebezpieczna, gdyż mężczyzna na widok mundurowych cały czas powtarzał, że zrobi sobie krzywdę. Policjanci w ostatniej chwili podbiegli do mężczyzny, wykorzystując moment nieuwagi ze strony desperata chwycili go i  odebrali mu nożyczki oraz inne  niebezpieczne narzędzia znajdujące się w pokoju.

Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy. Przytomny 82-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Dzięki sprawnemu działaniu policjantów ze słubickiej drogówki sierż. szt. Michała Pośpiecha i st. sierż. Mateusza Kuszka  udało się ocalić życie tego mężczyzny. Gdyby pomoc nie przyszła na czas, mogłoby dojść do tragedii.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • policjanci przy radiowozie