Strzelecka rywalizacja w Świebodzinie

Data publikacji 05.11.2014

Z okazji Święta Niepodległości komenda w Świebodzinie gościła policjantów z całego województwa, którzy rywalizowali w zawodach strzeleckich. Patronat nad zawodami objął wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch oraz Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Wiśniewski.

„Jak łatwo jest stracić niepodległość i jak trudno ją odzyskać wiemy doskonale z kart naszej historii. Po 123 latach rozbiorów, Polska odzyskuje niepodległość a symbolika wydarzeń z 11 listopada 1918 roku stała się okazją do zorganizowania zawodów strzeleckich o Puchar Wojewody Lubuskiego.” W tym celu w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie stawili się przedstawiciele wszystkich komend z garnizonu lubuskiego oraz przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego. Od godziny 9.00 w szranki o laur zwycięzcy stanęło 17 reprezentacji. Łącznie swoje umiejętności strzeleckie prezentowało 51 uczestników turnieju. Zawody odbywały się dwuetapowo. Najpierw strzelano do tarczy punktowej z odległości 25 m. Następnie uczestnicy strzelali zza zasłony oddalonej 15 metrów od celu.

W przerwie pomiędzy konkurencjami wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Ryszardem Wiśniewskim wraz z gospodarzem obiektu, Komendantem Powiatowym Policji w Świebodzinie insp. Mariuszem Ostapczukiem, odwiedzili uczestników turnieju na polu rywalizacji. Podczas wizyty na strzelnicy wojewoda został zapoznany z obowiązującym regulaminem strzelnicy, przyjrzał się tarczom, do których strzelali zawodnicy oraz poznał rodzaje broni aktualnie używanej w codziennej służbie policjantów.

Ostra rywalizacja trwała do samego końca zawodów. Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej i zdobywcą pucharu został asp. Roman Krasowski z zielonogórskiej komendy, który uzyskał 117 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowano Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli mł. insp. Janusza Raszczuka, który zdobył tylko jeno „oczko” mniej. Trzeci był reprezentant z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, st. sierż. Adrian Zadora, który zdobył 110 punktów.  Puchar Wojewody Lubuskiego wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Ryszard Wiśniewski.

Najlepszą drużyną turnieju zostali reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Zespół w składzie sierż. sztab. Agnieszka Stuhl, sierż. Aleksander Gajdka i st. post. Sławomir Przypis, zdobył łącznie 285 punktów. Drugie miejsce z ilością 275 punktów przypadło Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli a trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze (I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji kom. Maciej Sałek,  asp. Roman Krasowski oraz st. asp. Wojciech Zienowicz), zdobywając 271 punktów. Laureaci poza gratulacjami i dyplomami otrzymali również drobne upominki ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas całych zawodów.