Sukces policjantki z Żar

Data publikacji 10.10.2014

Nadkomisarz Joanna Woźniak –Cieślar z żarskiej jednostki zajęła  IV miejsce wśród policjantek w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w ramach XVIII Przełajowego  ,,Biegu o Nóż Komandosa”, które odbyły się w Lublińcu koło Częstochowy.

W piątek /3 październia/  w Lublińcu koło Częstochowy odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w ramach XVIII Przełajowego ,,Biegu o Nóż Komandosa”. W zawodach rywalizowali funkcjonariusze wszystkich rodzajów służb mundurowych. Nie mogło tam zabraknąć również nadkom. Joanny Wożniak-Cieślar z żarskiej jednostki policji. W pełnym umundurowani stawiła się na linii startu, przebiegła wyznaczoną trasę i zajęła IV miejsce wśród policjantek i XIII m-ce wśród wszystkich zawodniczek. Kobiety biegły  na dystansie 5 km, a mężczyźni 10 km. Nie był to zwykły bieg i wymagał od uczestników wielkiego wysiłku oraz wytrzymałości. Zawodnicy biegli w pełnym umundurowaniu w ciężkich butach, a trasa  przebiegała duktami leśnymi, miała wiele podbiegów, nawierzchnia była bardzo zróżnicowana od twardej do miękkiej i zdradliwej. Kilka osób straciło nawet przytomność. To nie pierwszy sukces policjantki. Ta utalentowana biegaczka wzięła udział w Mistrzostwach  Polski Policji w Półmaratonie w ramach 24 Międzynarodowego Półmaratonu Philips'a. Wystartowała i zdobyła Wicemistrzostwo  Polski Policji. Zawody bardzo znane i cieszące się dużą popularnością odbyły się  pod patronatem Komendanta Głównego Policji w niedzielę /07.09/ w Pile. Dystans jaki mieli do pokonania uczestnicy to 21,097 km.  W biegu wzięło udział około 4.000 zawodników nie tylko z Polski, ale i ze świata. Spora liczba uczestników nie ukończyła biegu. Trasa półmaratonu była płaska biegnąca ulicami Piły. Jak relacjonuje Joanna tego dnia było  bardzo gorąco, żar lał się z  nieba i z uwagi na dużą liczbę uczestników, dosyć ciasno. To nie przeszkodziło jednak nadkom. Joannie Woźniak-Cieślar  w zdobyciu II miejsca z czasem  1:43:15.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy do biegania.

źródło: sierż. sztab. Aneta Berestecka